Міжнародні наукові зв’язки

Київ - Кишинів: онлайн-освіта 2015

Новий проєкт кафедри міжнародних медіакомунікацій і комунікативних технологій в галузі журналістики

Кафедра міжнародних медіакомунікацій і комунікативних технологій традиційно орієнтована на пошук нових освітніх форм. Частина з них базується на можливостях інформаційно-комунікаційних технологій. Вони допомагають вирішити завдання інтерактивності студентів, залучення викладачів та слухачів з інших країн. Ось уже другий рік кафедра проводить експеримент разом з колегами з Молдовського державного університету. Суть його в тому, що студенти спеціальності МК з ІМВ і майбутні журналісти з Кишинева, користуючись можливостями скайпу, слухають лекції і проводять дебати з питань, які мають спільний інтерес і складають важливу частину навчальних програм. Ці напрацювання стануть основою майбутнього курсу міжнародної онлайн-освіти. Сьогодні ми пропонуємо відеоматеріал і презентацію професора кафедри, доктора соціологічних наук Юрія Вікторовича Романенка.

1. Кишинів-Романенко

2. Презентація

3. Посилання на запис лекції Романенка Юрія Вікторовича

4кайп-лекція на дві держави і три університети

Кафедра підтримує контакти в навчальних і наукових сферах з Євразійським національним університетом ім. Л.М. Гумільова (Нур-Султан, Казахстан),  Рівненським інститутом слов’янознавства, Торунським університетом Міколая Коперніка (Торунь, Польща), Вроцлавським університетом (Вроцлав, Польща), Люблінським університетом Марії Склодовської-Кюрі. Співпраця здійснюється в кількох напрямах, зокрема проведення наукових конференцій, видання збірників, перехресне читання лекцій, студентські обміни.

Делегація Інституту міжнародних відносин, у складі якої були викладачі кафедри,  взяла участь у Міжнародній науковій конференції «Польсько-українські відносини (1991-2013). Спроба підсумку». Конференція, на яку приїхали дослідники з Києва, Львова, Івано-Франківська та Хмельницького,  проходила впродовж 14-15 листопада в Університеті Марії Кюрі-Склодовської у м. Люблін (Польща).

Делегація Інституту міжнародних відносин, у складі якої були викладачі кафедри,  взяла участь у Міжнародній науковій конференції «Польсько-українські відносини (1991-2013). Спроба підсумку». Конференція, на яку приїхали дослідники з Києва, Львова, Івано-Франківська та Хмельницького,  проходила впродовж 14-15 листопада в Університеті Марії Кюрі-Склодовської у м. Люблін (Польща).

Зустріч науковців двох країн відбулася під патронатом Надзвичайного й Повноважного Посла України в Республіці Польща Маркіяна Мальського та Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генрика Литвина.

Стан та перспективи україно-польських відносин у вітальній доповіді оцінив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Маркіян Мальський. Він нагадав, що історія співпраці між нашими країнами розпочалася 2 грудня 1991 р. Тоді Республіка Польща першою у світі офіційно визнала державну незалежність України, а вже 4 січня 1992 р. між двома державами були встановлені дипломатичні відносини. 18 травня 1992 р. було підписано міждержавний україно-польський Договір про добросусідство, дружні відносини і співробітництво.

«Слід відзначити динамічний, поступальний характер розвитку україно-польського співробітництва, що обумовлюється збігом національних інтересів країн-сусідів у багатьох сферах, їх глибинними історичними та культурними зв’язками», - наголосив дипломат.

Співголова Україно-польського форуму партнерства, представник групи Європейської народної партії, заступник голови Комітету з міжнародної торгівлі та член Комітету у закордонних справах Європарламенту Павел Залевський зауважив, що «… був час, коли всі в Європі махнули рукою на Україну. Однак президент Броніслав Коморовський став єдиним лідером впливової держави-члена ЄС, який не лише намагався бути «сполучною ланкою» між ЄС і українською владою, а й також результативно мотивував президента Віктора Януковича до такої політики, яка сприяла б відкритості ЄС для України. Переконаний, що той етап, на якому ми нині перебуваємо, є великим шансом для України, аби ця Угода була підписана. Адже вона має свою вагу не лише тому, що приносить європейські стандарти в Україну, яка має імплементувати 60% законодавства ЄС. Це також велика цивілізаційна зміна для вашої країни. Якщо українська влада, а передусім - народ України, захочуть впровадження цих норм, то за десять років ваша країна матиме абсолютно інший вигляд. Це також був би перший крок на шляху входження України до євросоюзівських структур. Таким був шлях до ЄС усіх країн Центрально-Східної Європи, з Польщею включно». Європарламентарій зауважив, що треба пам’ятати: що краще буде виконано це домашнє завдання (впровадження європейських стандартів) на самому початку, то легше буде потім аргументувати на користь членства в Європейському Союзі.

У пленарному засіданні конференції взяв участь професор ІМВ Київського національного університету імені Тараса Шевченка Григорій Перепелиця.  Його доповідь «Політико-безпекові аспекти українсько-польського співробітництва» викликала палку дискусію серед учасників конференції.

Наукова доповідь доцента Ігоря Голубія «Стан торговельно-економічного співробітництва між Україною та Польщею» була виголошена в рамках сесії «Польсько-українські економічні відносини».

Доцент кафедри міжнародних медіакомунікацій і комунікативних технологій (ММКТ) Сергій Даниленко виголосив промову на засідання секції «Польсько-українські відносини в контексті європейської інтеграції» на тему «Політико-правовий вимір інформаційного суспільства в Україні: здобутки та проблеми на шляху до ЄС».

Доценти Галина Піскорська та Олена Шевченко зробили презентацію, тема якої була доволі оригінальною і викликала цікаву дискусію - «М’який вплив» політичного іміджу України у міжнародних відносинах (на прикладі Польщі)».

Наступного дня в рамках сесійного засідання «Польсько-українські відносини в ЗМІ» виступив доцент кафедри ММКТ Анатолій Яковець з доповіддю на тему «Роль ЗМК у трансформації транзитивних суспільств».

Під час роботи конференції делегація ІМВ на чолі із заступником директора з міжнародних зв’язків, кандидатом економічних наук, доцентом Ігорем  Голубієм провели низку робочих зустрічей, зокрема: з деканом факультету політології проф. Гжегожем  Янушем, завідувачем департаменту медіадосліджень факультету політології проф. Івоною Хофман, директором Центру Східної Європи проф. Валентином Балюком щодо розширення співпраці між ІМВ та Університетом Марії Кюрі-Склодовської. Йшлося про підготовку програм подвійних дипломів, обмін студентами, залучення польських та українських викладачів до читання спільних курсів, проведення наукових заходів.

 

На фото: делегація ІМВ із Надзвичайним і Повноважним Послом України у Республіці Польща Маркіяном Мальським (у центрі)