Наукова робота

На кафедрі започатковано наукові школи «Східно-європейські медійні студії» та «Дипломатична комунікативістика». У колі наукового пошуку - комунікативні технології як інструмент зовнішньої політики, особливості їх застосування у державах, що зазнають політичних, соціальних та економічних трансформацій, формують свою репутацію та національну ідентичність. Комунікативна складова традиційної дипломатичної діяльності, як то побудова переговорного процесу, інформаційний вимір міжнародних конфліктів, візуальна аналітики, сучасні психотехнології у міжнародних відносинах – в центрі уваги викладачів підрозділу.   

Також науковці кафедри досліджують розвиток засобів масової комунікації країн Східної Європи, взаємодію медійної та політичної сфер цих країн, роль медіа у реалізації зовнішньополітичних інтересів держав регіону, вплив нових медіа на становлення інституцій громадянського суспільства. 

____________________________________________________________________________________________________________

СТУДЕНТСЬКІ РОБОТИ 

 

Із досвіду кафедри

 

Три складові успіху випускника спеціальності

 «Міжнародна комунікація»

Skype-конференція з продюсером вашингтонського бюро Der Spiegel Валентиною Полуніною

 

5 квітня відбувся дистанційний майстер-клас у форматі Skype-конференції за участі студентів 3-го курсу спеціалізації «міжнародні медіакомунікації» та випускниці нашої спеціальності Валентиною Полуніною.  Вона поділилася своїм досвідом роботи у виданні Der Spiegel та розповіла, який вплив мала освіта в ІМВ на її подальший кар’єрний ріст.

Пропонуємо ознайомитися з прес-релізом. 

 

До методології викладання дисциплін з теорії комунікації та комунікативних технологій

Одним із видів завдань, який студенти зазвичай практикують на семінарах з «Теорія комунікації» (викладач – доцент, доктор політичних наук С.І.Даниленко), є дослідження та вивчення комунікативних прийомів, що застосовують у своїй практиці політики світового рівня. Зокрема,  студенти-комунікативісти опрацьовують під цим кутом зору книгу колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Тоні Блера «Шлях».

До вашої уваги робота студента 1 курсу спеціальності «Міжнародні комунікації» ДЕНИСА МИГАЛЯ.

 

 

«Інформаційний безлад»

(неофіційний переклад деяких частин доповіді Ради Європи)

Восени 2017 року Рада Європи представила Доповідь про стан в європейському та світовому інформаційному просторі

Темою доповіді РЄ став "Information disorder" (інформаційний безлад), де розкриваються головні виклики сучасності, загрозливі тенденції та пропонуються заходи щодо протистояння безладу в інформаційному просторі як на державному рівні, так і на рівні можливостей пересічного громадянина.

У рамках онлайн-конференції студентів 2 курсу Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка спеціальності «Міжнародні комунікації» з Надзвичайним і Повноважним Послом України Дмитром Кулебою, Постійним представником України в Раді Європи, було напрацьовано резюме доповіді українською мовою в перекладі з англійської. Над коротким оглядом та перекладом доповіді працювала команда студентів, у складі Єлизавети Щербакової, Анастасії Черкаської, Ярослави Василенко та Анни Крутової, під керівництвом Сергія Івановича Даниленка, завідувача кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій спеціальності  «Міжнародні комунікації».

Пропонуємо ознайомитися з неофіційним перекладом окремих частин доповіді. Ця стаття може бути корисною не лише експертам та професіоналам, що працюють у сферах пов'язаних із інформацією, а й будь-якій людині, що прагне не ловитися на гачок інформаційних пасток та навчитися споживати інформацію якісно та без шкідливих наслідків у  епоху "інформаційного безладу".

Техніка телевізійного ведучого