Міжнародні наукові зв’язки

Одним з напрямків підготовки висококваліфікованих фахівців з європейського права є широке міжнародне співробітництво. Впродовж свого існування кафедра підтримує тісні наукові зв’язки з багатьма зарубіжними навчальними закладами, зокрема з Університетом Регенсбурга (Німеччина), з Іллінойським університетом (США), Варшавським, Вроцлавським університетом (Польща), Воронезьким торгово-економічним університетом (Росія).

Участь у міжнародних конференціях, семінарах, круглих столах – невід’ємна частина науково-дослідної роботи кафедри. Так, починаючи з 2009 р. більшість викладачів бере активну участь у щорічній  міжнародній науковій конференції   «Компаративістські читання», що вплинуло на відкриття окремого напряму (секції) «Порівняльний вимір європейського права». Завідувач кафедри, професор Муравйов В.І. та доцент Лисенко О.М. взяли участь у 13-ому Міжнародному конгресі з європейського і порівняльного конституційного права (Німеччина, м. Регенсбург, 1-2 липня 2011 р.). Доповіді були опубліковані у спільному збірнику тез та статей: «Захист прав особи у конституційно та міжнародно-правовому аспекті у Німеччині, Україні і Польщі». Доценти кафедри Лисенко О.М., Святун О.В.,  Смирнова К.В.,  Федорова А.Л. взяли участь у Міжнародній конференції  «Вплив міжнародних стандартів на розвиток демократії та захисту прав людини» (Сейм Республіки Польща, м. Варшава, 22-23 квітня 2012 року), а також у Міжнародній конференції «Універсальні та регіональні виміри захисту прав людини. Нові виклики – Нові вирішення», Сейм Республіки Польща, Варшава, 22 – 23 квітня 2013 р.). Доценти кафедри К.В.Смирнова та А.Л.Федорова беруть активну участь у щорічній міжнародній науково-практичній конференції юридичного факультету Московського державного університету ім. М.Ломоносова.

Окремим напрямком діяльності викладачів кафедри є позааудиторна робота зі студентами, зокрема підготовка студентів до участі у конкурсах, організація освітніх наукових поїздок, спортивне дозвілля тощо.

Викладачі кафедри організували та підготували команду студентів спеціалізації «Європейське право» для участі у Першому всесвітньому конкурсі судового процесу з прав людини в Південній Африці в університеті Преторії (World Human Rights Moot Court Competition). Команда у складі Тетяни Яценко та Юлії Крук під керівництвом доцента кафедри А.Л. Федорової здобула перемогу у фінальному турі змагання (визначалися переможці у кожному регіоні, відповідно до системи ООН). Фінал відбувся 10 грудня 2009 року в Університеті Преторії за підтримки Управління Верховного Комісара ООН з прав людини. Для участі у фіналі команда успішно пройшла письмовий відбірковий тур конкурсу. Конкурс було присвячено 61-річниці Загальної декларації прав людини та проводилося уперше у світі. Таким чином, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та його представники були записані першими переможцями всесвітнього конкурсу судового моделювання з прав людини. Інститут отримав спеціальне запрошення на участь у наступному конкурсі.

Кафедра організувала та підготувала команду студентів спеціалізації  «Європейське право» для участі у Другому Міжнародному правничому конкурсі ім. В. М. Корецького (Volodymyr M. Koretsky International Law Competition). Конкурс проходив у грудні 2010 року під час Всеукраїнського тижня права та його центрального заходу – Форуму «Правники – суспільству». Команда увійшла до фіналу конкурсу, підготувавши письмові роботи англійською мовою. Поступившись у фіналі, студентська команда у складі  Євгена Попка, Світлани Владики, Антона Лукінова посіла 2 місце. Капітана команди Інституту міжнародних відносин Євгена Попка було визнано найкращим промовцем Конкурсу та нагороджено спеціальним дипломом. У ІІІ Міжнародному правничому конкурсі ім. В. М. Корецького 2011р. команда ІМВ здобула перемогу (І місце у фіналі). Тренувала команду доцент кафедри А.Л. Федорова.

У квітні 2013 року в супроводі викладача кафедри доц. Влялька І.В. група студентів (15 чол.) Інституту міжнародних відносин відвідала Федеративну Республіку Німеччина (м. Берлін, м. Кіль, м. Гамбург) з освітньою поїздкою, що профінансована Німецькою службою академічних обмінів (DAAD), посередницькою організацією освітньої, наукової та зовнішньої культурної політики, а також розвитку співпраці у сфері вищої освіти. Метою поїздки було налагодження міжнародного співробітництва між Інститутом міжнародних відносин та німецькими вищими навчальними закладами. Зокрема, студенти поспілкувалися з викладачами та студентами таких провідних німецьких університетів, як: Вільний університет Берліна, Кільський університет імені Крістіана Альбрехта, Гамбурзький університет та Школа права імені Буцеріуса.

18-25 серпня 2013 року відбувся ще один семінар (Ost-West Netzwerk) між німецькими та українськими студентами (м. Берлін, Німеччина). У якості куратора студентів супроводжувала доцент кафедри Лисенко О.М.

14 листопада 2014 року між Київським інститутом міжнародних відносин та паризьким університетом «Парі-Північ» укладена угода, яка передбачає обмін студентами та викладачами, написання спільних підручників, монографій та статей з метою опублікування у Франції та в Україні. Також в рамках угоди передбачено направлення трьох студентів спеціалізації «європейське право» на навчання та одного викладача кафедри порівняльного і європейського права на стажування щороку.

У грудні 2014 року студенти 6 курсу спеціалізації «європейське право» Шевчук Олександр та Смешко Михайло будуть направлені з метою стажування та участі у конференції з правових питань асоціації України з Європейським Союзом до Кільського університету (місто Кіль, Німеччина). Програма стажування передбачає підготовку доповіді на конференцію та відвідування лекцій викладачів Кільського університету. Термін стажування складає 3 місяці.