Міжнародні наукові зв’язки

Кафедра пишається налагодженими науковими зв’язками з Університетом Монашу (Австралія), Університетом Зальцбургу (Австрія), Університетом Західного Онтаріо (Канада), Університетом імені Адольфа Абанеза та Університетом Чилі (Чилі), Університетом міста Гонконг (Китай), Університетом Лос Андес (Колумбія), Університетом Копенгагену (Данія), Університетом Хельсинки (Фінляндія), Університетом Генуї та Університетом Тренто (Італія), Університетом Алкала та Університетом Валенсії (Іспанія), Університетом семи пагорбів (Туреччина), Університетом Східної Англії (Великобританія) та іншими. Влітку 2005 р. кафедру було представлено на Конференції міжнародного консорціуму з міжнародної юридичної освіти (м. Стамбул, Туреччина).

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНИХ ПУБЛІЧНИХ ЗАХОДАХ

Викладачі беруть активну участь у міжнародних конференціях, що сприяє зростанню авторитету кафедри як провідного центру розвитку міжнародного приватного права не лише в Україні, а й  поза її межами.

Професор А.С.Довгерт взяв участь у міжнародних конференціях та семінарах у США, Канаді, Болгарії, Німеччині, Франції, Росії, Італії тощо. З 1995 р. бере участь у дипломатичних сесіях Гаазької конференції з міжнародного приватного права.

Професор О.М.Бірюков брав участь і виступав на більш як 160 конференціях, у тому числі міжнародних: у CША (м. Сан-Франциско і м. Вашингтон), Італії, Дубаї та ін.

О.І.Виговський взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції "Юридична наука як основа правового забезпечення інноваційного розвитку Росії" (м. Москва: Московський державний університет ім. М.В. Ломоносова, 28-29 листопада 2011 р.) та Міжнародній конференції з корпоративного управління "Управління сучасною фірмою" (м. Утрехт, Нідерланди: Утрехтський університет, 11-13 грудня 2008 р.).  

Ю.В.Черняк та Б.М.Криволапов взяли участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції (Кутафінські читання) «Держава і право: виклики XXI століття» (м. Москва, 2010 рік) та в IV Міжнародній науково-практичній конференції (Кутафінські читання) «Держава і право: виклики сучасності» (м. Москва, 2012 рік).

ЗАКОРДОННЕ СТАЖУВАННЯ

Викладачі кафедри постійно проходять стажування в найкращих закордонних навчальних закладах, що сприяє запозиченню позитивного досвіду та підвищенню професійного рівня.

О.М.Бірюков здійснював наукові дослідження у Камберлендській школі права Самфордського університету (Алабама, США, 1994-95 р. та у 1997 р.);  у Міжнародному інституті уніфікації приватного права – УНІДРУА (Рим, Італія, 1996 р.); є стипендіатом Програми ім. сенатора Фулбрайта (школа права Нью-Йоркського університету, 2000-01 р.).

Доценти Б.І.Кучер і Б.М.Криволапов з 1998 р. брали участь у викладанні навчальних дисциплін в Міжнародній Академії “Платон” (Болгарія). Б.М.Криволапов проходив стажування в Університеті Дж. Вашингтона (США) в 2004-2005 р. та в Інституті Економіки та права Університету Роттердаму (Erasmus University of Rotterdam) за програмою Erasmus Mundus в 2010 р. 

О.Ю.Серьогін стажувався у Школі права Університету Айова (США) в 2001-2002 р.

О.І.Виговський проходив стажування в Лондонському університеті (Великобританія) в 2006-2007 р.

Ю.В.Черняк стажувалас­я в Академії Європейськ­ого права (Academy of European Law) (Німеччина­, м. Трір) влітку 2010 р.

СПІЛЬНІ МІЖНАРОДНІ ПРОЄКТИ

На кафедрі плідно продовжується розпочата у 2002 р. співпраця з Університетом м. Піттсбург (США). Головною метою Проєкту (керівник – доцент О.Ю.Серьогін) є розробка та оновлення робочих навчальних програм з міжнародного приватного права та порівняльного цивільного права, підвищення кваліфікації викладачів кафедри міжнародного приватного права шляхом проведення середньотермінових стажувань у школі права Університету м. Піттсбург, організація наукових обмінів професорсько-викладацького складу для читання курсів лекцій з актуальних проблем міжнародного приватного права для студентів відділення "Міжнародне право" інституту та школи права Університету м. Піттсбург, проведення конференцій та круглих столів з актуальних проблем приватного права, зміцнення матеріально-технічної бази інституту.

Студентам були прочитані курси лекцій професорами Рональдом Бреном, Марком Вальтером, Дугласом Бренсоном та Ліндою Тешбук. Професор Майна Бріз проводила  практичні заняття  зі спецкурсу «Досудовий розгляд спорів». Вперше в інституті професорами Терезою Бростоф та Анною Сіншимер було започатковано проведення найвідомішого в США спецкурсу "Англійська для юристів". За результатами роботи 17 студентів виконали передбачену спецкурсом програму та отримали відповідні дипломи.

За рахунок Проєкту та за допомогою юридичних фірм України: «Коннов, Сазановський та партнери», «Сергій Козьяков та партнери», «Салком», «Василь Кисіль та партнери» на постійній основі готується студентська команда на міжнародні змагання з міжнародного комерційного арбітражу імені Вільяма Віса, м. Відень (Австрія).

У травні 2004 р. урочисто відкрито Центр приватного права кафедри міжнародного приватного права (директор – доцент О.Ю.Серьогін). Мета діяльності даного підрозділу кафедри – розвиток приватного права в Україні шляхом проведення наукових розробок в галузі приватного права України та інших держав, організації конференцій та круглих столів, створення юридичної клініки з приватного права, сумісної з видавництвом "Істина" роботи над серією “Приватне право”, видання “Щорічника міжнародного приватного права”, розширення міжнародного співробітництва інституту з провідними іноземними вузами, розробки дистанційних курсів з приватного права. Завдяки сучасному обладнанню, новітньому бібліотечному фонду, правовим пошуковим системам Ліга, WestLaw, LexisNexis у Центрі приватного права створені всі умови для проведення наукових досліджень співробітниками інституту та кращими студентами, залученими до проєктів Центру.