Викладачі

Викладачі

Константинов Віктор Юрійович

Науковий ступінь: кандидат політичних наук

Посада: завідувач кафедри, доцент

Сфера наукових інтересів: фахівець з проблем міжнародного регіоналізму, регіональної безпеки та стабільності, регіонального співробітництва на пострадянському просторі, методології дослідження міжнародних відносин.

У 1995р. закінчив факультет міжнародних відносин та зовнішньої політики Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка. У 2000р. захистив кандидатську дисертацію. З 1997р. асистент, з 2003 доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики, у 2003-2008 рр. -  вчений секретар Спеціалізованої вченої ради зі спеціальності «Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку».

Автор понад 70 наукових праць.

Манжола Володимир Андрійович

Науковий ступінь: доктор історичних наук

Посада: професор

Сфера наукових інтересів: фахівець із сучасних міжнародних відносин, геополітики, міжнародної та європейської безпеки, зовнішньої політики України та Франції.

1977 р. закінчив факультет міжнародних відносин і міжнародного права Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. 1983 р. захистив кандидатську, а в 1993 р. - докторську дисертації.1977-1980 рр. працював перекладачем у Гвінеї та Алжирі. Після завершення аспірантури з 1984 р. – асистент, з 1987 р. – доцент, у 1994-1998 рр. і з 2001 р. – завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики. 1998 – 2001 рр. – радник Посольства України у Французькій Республіці.

Проходив стажування та читав лекції у вищих навчальних та наукових закладах Франції (університети Сорбона, Париж-2/«Пантеон-Асса»; Інститут політичних наук, Французький інститут міжнародних відносин), Бельгії (Вільний університет м. Брюссель), Великої Британії (Королівський інститут міжнародних відносин/ «Четам-Хаус», Лондонська школа економіки), США (Гарвардський університет), Болгарії (Південно-Західний університет ім. Неофіта Рильського, м. Благоєвград), Росії (Московський державний інститут міжнародних відносин (Університет) / «МГИМО», Інститут Європи РАН, ІМЕМВ РАН).

Член Наукової Ради МЗС України. Голова Спеціалізованої вченої ради.

Нагороджений Почесною відзнакою ІІІ ступеня МЗС України “За значний внесок у розвиток Української дипломатії і успішне забезпечення інтересів України на міжнародній арені” 2004р.

Автор понад 130 наукових публікацій.

Підготував 3 доктори і понад 15 кандидатів наук.

 

Галака Сергій Павлович

 

Науковий ступінь: доктор політичних наук

Посада: професор

Сфера наукових інтересів: фахівець із зовнішньої політики США, нерозповсюдження ядерної зброї, проблем міжнародної та регіональної безпеки.

1978р. закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. 1987р. захистив кандидатську, а в 2006р. - докторську дисертації. З 1984р. асистент, з 1992р. доцент, з 2007 професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.
Проходив стажування у Монтерейському університеті (м. Монтерей), у Мерілендському університеті (м. Колледж Парк), Гарвардському університеті (США), у Центрі досліджень міжнародних відносин (CERI, Париж, Франція). В 2000-2001 рр. читав лекції в Оборонному коледжі НАТО (м. Рим, Італія).

Автор понад 70 наукових праць.

Підготував 3 кандидати наук

Коппель Олена Арнольдівна

 

Науковий ступінь: доктор історичних наук

Посада: професор

Сфера наукових інтересів: фахівець у галузі політичних проблем міжнародних систем та глобального розвитку, теорії цивілізацій, міжнародних відносин на Близькому та Середньому Сході, релігійного фактору в міжнародних відносинах.

1977р. закінчила історичний факультет Київ Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. В 1981р. захистила кандидатську, а в 1999 - докторську дисертації. З 1980р. асистент, з 1985 доцент, з 1999 р. професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.
2000 р. проходила стажування в Університеті м. Мюнстер (ФРН).
2000 р. визнана кращим викладачем Київського університету.
Нагороджена Почесною грамотою МЗС України.

Автор понад 120 наукових праць.

Підготувала 1 доктора і понад 20 кандидатів наук.

Крушинський Вадим Юрійович

 

Науковий ступінь: доктор політичних наук

Посада: професор

Сфера наукових інтересів: фахівець з питань європейської інтеграції, зовнішньої політики Великої Британії, історії міжнародних відносин, історії і зовнішньої політики України.

1983р. закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. В 1987р. захистив кандидатську, а в 2004р.- докторську дисертації.З 1987р. асистент, з 1995р. доцент, з 2005 професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.
Проходив стажування в Гарвардському університеті (США), Вільному університеті м. Брюссель (Бельгія), Університеті м. Халл (Велика Британія), університеті м. Осло (Норвегія), Йоркському університеті (м. Торонто, Канада).
Нагороджений Почесною грамотою МЗС України.

Автор понад 100 наукових праць.

Підготував 6 кандидатів наук.

Пархомчук Олена Станіславівна

Науковий ступінь: доктор політичних наук

Посада: професор

Сфера наукових інтересів: фахівець з питань історичного розвитку міжнародних систем, зовнішньої політики країн СНД та України, проблем війни та миру, демілітаризації та конверсії.

1988р. закінчила романо-германський факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. В 1992р. захистила кандидатську, а в 2006р. - докторську дисертації. З 1992р. асистент, з 1999р. доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.
У 2001р. проходила стажування у м. Халл (Велика Британія).

Автор понад 90 наукових праць.

Перепелиця Григорій Миколайович

Науковий ступінь: доктор політичних наук

Посада: професор

Сфера наукових інтересів: фахівець в галузі зовнішньої та воєнної політики, дослідження військово-політичних конфліктів, зовнішньої політики України.

1976р. закінчив Київське вище військово-морське політичне училище, 1984р. - Воєнну академію ім. Леніна за воєнно-педагогічною спеціальністю фахівець-викладач суспільних наук. 1990р. захистив кандидатську, а в 1996р. - докторську дисертації.З 1984р. на викладацькій роботі в Київському вищому військово-морському училищі. З 1995р. - зав. відділом воєнної політики, а з 2003 р. - заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень. З 2006 року – професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.

Автор понад 120 наукових праць.

Підготував 9 кандидатів наук.
 

Андрущенко Світлана Вікторівна

Науковий ступінь: кандидат політичних наук

Посада: доцент

Сфера наукових інтересів: досліджує геополітичну проблематику, сучасні аспекти міжнародної і регіональної безпеки, енергетичну проблематику у міжнародних відносинах, екологічний фактор у міжнародних відносинах.

1998р. закінчила факультет міжнародних відносин та зовнішньої політики Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка. В 2001р. захистила кандидатську дисертацію.З 1998р. - асистент, з 2004 доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.
У 1998р. стажувалася в університеті м. Халл (Велика Британія), 2002 у Йоркському університеті м. Тороното (Канада).
У 2003р. нагороджена грамотою Президії НАН України, в 2004р. - грантом Президента України для молодих науковців.

Автор понад 70 наукових праць.
 

Каменецький Максим Станіславович

Науковий ступінь: кандидат історичних наук

Посада: доцент

Сфера наукових інтересів: фахівець з питань міжнародних відносин у Балкансько-адріатичному регіоні, теорії міжнародних відносин, аналізу зовнішньої політики.

У 1986р. закінчив історичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. В 1991р. захистив кандидатську дисертацію. З 1989 асистент, з 1997 доцент історичного факультету, з 1998 доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.
Стажувався в університетах Канади, Сербії, ФРН, Фінляндії та Хорватії. Читав курси лекцій в Загребському університеті (Хорватія).

Перекладач з хорватської та сербської мов.

Автор понад 60 наукових праць.
 

Капітоненко Микола Геннадійович

Науковий ступінь: кандидат політичних наук

Посада: доцент

Сфера наукових інтересів: фахівець у галузі конфліктології та теорії переговорів; історії міжнародних відносин; актуальних проблем зовнішньої політики України; теорії міжнародних відносин.

 У 2001р. закінчив факультет міжнародних відносин та зовнішньої політики Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка. В 2004р. захистив кандидатську дисертацію.З 2001р. асистент, з 2006 доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики. З 2001 виконавчий директор Центру дослідження міжнародних відносин. У 2005р. читав курси конфліктології та етнічних конфліктів в Університеті штату Айова (США).

Лауреат премії КНУ, 2004р. та стипендії Кабінету міністрів України для молодих вчених.

Автор понад 60 наукових праць.

Мінгазутдінов Ігор Олександрович

Науковий ступінь: кандидат історичних наук

Посада: доцент

Сфера наукових інтересів: фахівець з питань міжнародної та європейської безпеки, етнічного чинника у міжнародних відносинах, сучасних тенденцій міжнародних відносин, зовнішньої політики Великої Британії.

1984р. закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. У 1987р. захистив кандидатську дисертацію. У 1987-91рр. науковий співробітник Інституту соціальних та економічних проблем зарубіжних країн АН УРСР, 1992-1993рр. – старший науковий співробітник Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України, 1993-1995 – 2-й, 1-й секретар Управління Європи та Америки МЗС України. З 1995 – доцент кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики.
З 2000 – директор Іноваційного центру з міжнародних освітніх програм «ІНКОС».
У 1991-1992рр. «запрошений дослідник» факультету політики та міжнародних студій Ворикського університету (м. Ковентрі, Велика Британія). У 1994р. – закінчив курс підвищення кваліфікації у Віденській дипломатичній академії (м.Відень, Австрія). Читав курс лекцій в Дипломатичній академії КНР (м.Пекін).

Автор понад 80 наукових праць.

Підготував 4 кандидатів наук.

Миронова Маргарита Анатоліївна

Науковий ступінь: кандидат політичних наук

Посада: доцент

Сфера наукових інтересів: фахівець з питань європейської політики, міжнародної та європейської безпеки, зовнішньої політика України, зовнішньої політик США, трансатлантичних відносин.

У 1998р. закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2007р. захистила кандидатську дисертацію. З 2001р. – асистент, з 2009р. доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.
Проходила стажування у Вільному університеті м. Брюссель (Бельгія) та Йоркському університеті (м. Торонто, Канада).

Автор по над 30 наукових праць.
 

Суботін Андрій Анатолійович

Науковий ступінь: кандидат історичних наук

Посада: доцент

Сфера наукових інтересів: фахівець з питань теорії міжнародних відносин, європейської політики, зовнішньої політика Німеччини.

У 1986р. закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка, У 1990р. захистив кандидатську. У 1989 – 2005 рр. – асистент, з 2005 – доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.
Проходив стажування в університетах м. Мюнстер та м. Регензбург (Німеччина).

Автор понад 50 наукових публікацій.
 

Маковський Сергій Олегович

Науковий ступінь: кандидат політичних наук

Посада: доцент

Сфера наукових інтересів: Фахівець у галузі європейської інтеграції, зовнішньої політики України та країн Європи, історії міжнародних відносин та світової політики.

У 2002р. закінчив факультет міжнародних відносин та зовнішньої політики Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка. З 2002р. політолог ІІ категорії науково-дослідної частини, з 2006 - асистент, кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.
Стажувався в університеті у Йоркському університеті м. Тороното (Канада).

Автор 20 наукових праць.
 

Денисенко Ксенія Юріївна

Науковий ступінь: кандидат політичних наук

Посада: доцент

Сфера наукових інтересів: фахівець у галузі європейської політики, зовнішньої політики Франції, геополітики, міжнародних відносин та світової політики.

У 2005 р. закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 2008 р. політолог І категорії науково-дослідної частини. В 2009 р. захистила кандидатську дисертацію. З 2011 р. – молодший науковий співробітник науково-дослідної частини Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 2012 р. – асистент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.
У 2011 р. нагороджена грамотою Президії Національної Академії Наук України за цикл робіт «Геополітичні контури Європи».

Автор понад 20 наукових праць.
 

Хилько Олена Леонідівна

Науковий ступінь: кандидат політичних наук
Посада: доцент
 

Сфера наукових інтересів: фахівець у галузі міжнародної та європейської безпеки, національної безпеки України, зовнішньої політики України.

У 2001р. закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університет імені Тараса Шевченка. у 2004р. захистила кандидатську дисертацію. З 2005р. працює в Науково-дослідній частині Інституту міжнародних відносин на посадах молодшого наукового, наукового і старшого наукового співробітника. З 2015р. – доцент кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики.

Автор понад 50 наукових праць.

Весела Наталія Миколаївна

Науковий ступінь: кандидат політичних наук

Посада: доцент

Сфера наукових інтересів:    фахівець у сфері міжнародних відносин у Латинській Америці, інтеграції латиноамериканських країн, зовнішньої політики України, актуальних проблем міжнародних відносин.    

У 1998 р. закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2002 р. захистила кандидатську дисертацію. З 2001 р. – молодший науковий співробітник науково-дослідної частини Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Проходила стажування у Йоркському університеті (м. Торонто, Канада). З 2010 р. – асистент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.

Автор понад 30 наукових праць.
 

Дальський Володимир Борисович

Посада: асистент

Сфера наукових інтересів: фахівець у сфері зовнішньої політики України, міжнародних відносин у середземноморському просторі.
 

 

 

Швечикова-Плавська Ярослава Павлівна

Науковий ступінь: кандидат політичних наук

Посада: асистент

Сфера наукових інтересів: фахівець у галузі регіональної безпеки, зокрема в європейському регіоні та на пострадянському просторі.  

У 2014 р. закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2018 р. захистила кандидатську дисертацію. З 2019р. – асистент. 

Автор понад 15 наукових праць.

Вілкова Дар'я Сергіївна

Посада: асистент