Зимова школа 2014

Зимова школа 2014

Міжнародна зимова школа ІМВ – перший в історії Інституту міжнародних відносин проект, створений з метою продемонструвати студентам інших вищих навчальних закладів високий рівень викладання в Інституті і широкі академічні та організаційні можливості Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Структурно Школа складалася з чотирьох модулів, що допомогло всебічно охопити ключові галузі міжнародної діяльності: «Україна в світовій політиці», «Міжнародне право як особлива сфера юридичної діяльності», «Світова економіка на початку ХХІ століття» та «Інформаційні війни в міжнародних відносинах: методи, інструменти, технології».

Учасниками Школи, що працювала 5-7 лютого 2014 року, стали студенти-міжнародники з Данії та Іспанії, а також студенти з усіх регіонів України: Києва, Сімферополя, Львова, Донецька, Одеси, Луцька, Харкова, Тернополя, Каховки, Чернігова,  Миколаєва, Дніпропетровська, Чернівців, Боярки, Павлограда, Кам'янець-Подільського, Ковеля, Рівного й Сум. З цього приводу доцент кафедри міжнародної інформації, кандидат політичних наук, член організаційного комітету Міжнародної зимової школи ІМВ Добржанська О.Л. висловилась так: «І те, що ця подія відбулась, і географія її учасників є стійким підтвердженням цілісності України і її надійного майбутнього».  

Знайомство учасників почалося з урочистих зборів в Залі Вченої Ради, де з вітальним словом до них звернувся директор Інституту міжнародних відносин, доктор політичних наук, професор Копійка В.В., який привітав учасників проекту і висловив надію, що такі заходи стануть щорічними та традиційними для Інституту міжнародних відносин.

А далі розпочалися заняття… План навчальних заходів був дуже щільним і цікавим: в три дні організатори спромоглися вкласти і лекції професорсько-викладацького складу Інституту, і майстер-класи  висококваліфікованих фахівців-практиків в галузі міжнародних відносин, а ще інтерактивні заняття на кшталт моделювання засідання Ради Безпеки ООН.

Тому ми маємо надію, що під час канікул слово «заняття» в стінах Міжнародної зимової школи ІМВ набуло нового дискурсу і не викликало у слухачів негативних асоціацій, оскільки всі лекції  відрізнялися оригінальністю, креативом та інтерактивним спілкуванням між лекторами й слухачами. Деякі лекції, з огляду на специфіку теми та зацікавленість студентів, проводилися англійською мовою.

Окрім курсу лекцій, що пропонували організатори, учасники також одержали нагоду опублікувати тези доповідей у збірці, що сформована за результатами роботи Міжнародної зимової школи ІМВ.

До організації Школи завзято долучились студенти-волонтери, що допомагали в організаційних моментах й всіляко намагалися створити комфортні умови для її учасників. Крім того, гостям інституту була запропонована так звана позакласна програма: перегляд та обговорення тематичних фільмів, презентації та дискусії в неформальному студентському колі.

В останній день відбулась церемонія вручення сертифікатів учасника Міжнародної зимової школи ІМВ-2014, де із заключним словом виступив заступник директора з наукової роботи Інституту міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор Дорошко М. С., який подякував учасникам за активну і плідну роботу й висловив спільну думку організаторів та слухачів, що проект виявився вдалим і гідним продовження.

Відгуки учасників підтвердили, що результатами проведення Міжнародної зимової школи ІМВ залишилися задоволені і організатори, і слухачі. «It was very well organized», - ділиться своїми враженнями іноземна учасниця з Іспанії Укшіа Естевез Альварез. «Чудова школа з гарною організацією, високопрофесійними лекторами та гарно підготовленими учасниками», - запевнила Тетяна Мельник з Одеси. «Лекції були надзвичайно цікаві, особливо коли доходила справа до практики!», зазначила киянка Леся Шуляк.

Очевидно, що цей проект став не формальною подією, а справжнім святом, яке поєднало у плідній співпраці висококваліфікованих фахівців та сучасну інтелектуальну молодь, подарувавши обом сторонам незабутні враження і приємні спогади про гарячі дискусії й кава-брейки зі смачнючими тістечками, про які нагадуватимуть веселі фотографії. Сподіваємося, що проведення цього заходу стане традицією для Інституту міжнародних відносин і розширить свої горизонти.