«Прислухайтеся, йде розмова ...»

24 вересня 2016 року в холі Інституту міжнародних відносин в рамках проекту ІМВ Hall Art Gallery 6 український митців Микола Перепелиця, Василь Бик, Микола Білик, Леонід Козлов, Костянтин Синицький,  Олександр Михайлицький презентували  виставку скульптур. 

  

«Перед вами своєрідна визитівка в царину об’ємної пластики, країну узагальнених образів, де красномовно промовляє конструктивність, виразність, пошук само ідентичності» - зазначив голова КОНСХУ скульптор, знавець капризної бронзи, Віктор Коновал.

Скульптура - особливий вид образотворчого мистецтва, коли в одному творі може говорити ціла епоха, через один художній образ розгортається драма, або трагедія, розкривається вагома сторінка історії. Вдало знайдений один красномовний рух і автор спрямовує ваше уявлення до улюблених літературних героїв, або просто викликає каскад емоцій життєдайної сили. Справжній майстер має непересічний талант через свої твори впливати на оточуюче середовище, створювати знакову ауру наповнену психологічно-естетичним станом.

Всі ці риси та своєрідне втілення єдності форми і змісту, самобутнє образне світобачення притаманне учасникам вернісажу «Прислухайтесь іде розмова…».

    

  

Микола Перепелиця віртуозно володіє різними матеріалами від бронзи, мармуру, каменю. Йому під силу гостро психологічні образи, передача внутрішнього стану героїв, поглиблена драматургія, плинність часу. Інколи скульптор пророкує подію виводе свій твір поза реальністю. Так представлена стихія води творами «Біля моря» та «Над бурхливим потоком» буквально заволікає глядача своєю імпресією.

Для Василя Бика царина творчого натхнення дерево. Він так і стверджує, що з ним у нього особлива розмова, яка наповнює творчий процес справжньою насолодою. Працюючі З деревом можна комбінувати інші матеріали, що загалом надає несподіваної виразності художнього образу. Коли погляд зупиняється на тому чи іншому бруску, в уявленні народжується художній образ, який починається втілюватися далеко від початку практичної обробки дерева чи першого дотику різця. Саме так було з представленим «Лицарем православ’я».

Микола Білик заслужений художник України, вдало поєднує творчість з педагогічною практикою. Скульптор шукає свою інтригу в поєднанні бронзі з гранітом, як у творі «Єва». Царина його творчого мислення охоплює біблійні персоналії, вагомі історичні події в яких скульптор намагається сказати своє слово для вічності. Високу фахову планку художника розкривають твори створені у різних матеріалах, як «У полоні ніжності» для якої обрано темне оксамитове на дотик дерево. Перехід до сучасних інтерпретацій об’ємної пластики скульптор пояснює своїм прагненням зрозуміти час.

  

Леонід Козлов володар першої премії Міжнародного симпозіуму скульптури у камені «Terraincgnito» 1994. Шлях митця від реалістичного напряму до узагальнених форм був досить тривалим. Починаючі від навчання у майстерні відомого Народного скульптора України Василя Бородая (1917-2010) він поступово набирає досвіду та шукає свій стиль виконання. І ось перед вами твір «Закохані» виконаний у дереві, яке так тремтливо відчуває скульптор.

Костянтин Синицький володар Гранту Президента України, здивував фахівців ще коли отримав першу премію на VI «Триєнале скульптури 2014» представивши сміливий інтригуючий проект «Головоноги». Він і зараз не залишить вас байдужими своїми творами з металу як «Фігурне катання (обов’язкова програма)» та «Чи то Ібіс чи то Анубіс».

Олександр Михайлицький лауреат ІІІ премії на VI «Триєнале скульптури 2014», на цей раз представив твори виконанні з дерева - «Подорожній», «Володар часу» та «Риби». Він стверджує, що коли вималюється художній образ в уявленні, тоді починається магнетичне дійство творчого процесу в матеріалі. Дерево це така особлива жива істота, його потрібно відчувати, бо в кожній породі як груша, вишня, горіх є своя родзинка, яка і розкриє характер творчого задуму автора.

  

Художники перекинули мистецькі містки з Житомирщини, Львова, Чернівців до Києва поєднавши нас самобутніми творами сповненими життєдайної сили. Нагадаємо крилатий вислів - краса спасе світ. Через творчі проекти будемо намагатися робити певні кроки для розбудови мирного, красивого та щасливого життя. Наша Україна того варта.

Фото: Дар'я Бєлих (1МП)