"Діагональ часу"

Неможливо уявити своє життя без мистецтва, без почуття прекрасного, без того, що надихає нас на хороші вчинки. У вересні 2013 року стіни нашого навчального закладу прикрашали роботи талановитих художників Красної Тетяни Іванівни, Ольхова Олександра Васильовича та їхньої доньки Ольхової Марини Олександрівни. Саме вони доклали зусиль, щоб у нашій повсякденності замайоріли яскраві фарби. Відкриття виставки цих митців, що має назву «Діагональ часу», відбулося 18 вересня 2013 року у стінах Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Кореспонденти нашого навчального закладу також мали нагоду відкрити для себе талант видатних київських художників і особисто задати їм кілька питань. Вдалося поспілкуватися з Ольховим Олександром Васильовичем:

Пане Олександре, в якому жанрі образотворчого мистецтва Вам подобається працювати найбільше?

-          Я всі малював, а зараз працюю над пейзажами. Колись були жанрові картини, як при радянській владі, а потім почав працювати над  портретами, пейзажами, натюрмортами.

Чи брали Ваші роботи участь на міжнародних виставках?

-          Так, звичайно.

Наші студенти розглядали всі Ваші роботи, і найбільше їм сподобалась картина «Надвратна церква Києво-Печерської лаври». Як довго ви її малювали?

-          Як довго…Тиждень малював, довго дивився. У мене була така картина, тільки маленька, давно, років 10 тому. І ось я вирішив створити таку в більшому розмірі.

А що Вас надихнуло її намалювати?

-          Мені дуже подобається Лавра. В мене було багато київських картин, в тому числі й лавр.

 

Також пощастило взяти інтерв’ю у Ольхової Марини Олександрівни:

В якому віці Ви почали малювати? Чи пам’ятаєте свою першу картину?

-          Важко сказати. Малювати почала ось у такому віці (показує на меншу доньку). Пам’ятаю, коли була маленька, у нас був чорний кіт, от його і намалювала.

Які картини Вам вдаються найкраще?

-          Подобаються пейзажі. У Києві дуже мальовнича природа. Ми збираємося з іншими художниками, десь чоловік п'ятнадцять і йдемо в парк. І натюрморти подобаються, портрети також малюю.

А Ви займаєтесь малюванням з дітьми?

-          Так, я навчаю діток, займаюся з ними. Хочу сказати, що в кожному є талант до образотворчого мистецтва, його лише треба розвивати.

На заході були присутні й  інші митці образотворчого мистецтва, які високо оцінили роботи своїх колег і побажали, щоб по закінченню заходу «тільки шторки позалишались на танкетках, а всі картини порозкуповували». Дійсно, майстерності митців, що представили свої роботи на цій виставці, не має меж. Тож, залишається лише подякувати їм, побажати довгих років творчості і побільше таких же прекрасних картин.

 

Фотограф: Віталій Коломієць

Репортер: Анна Гусак