Новини Центру досконалості Жана Моне

Експерти Центру проводять тематичні онлайн-тренінги «Інтеграція України з ЄС для молоді»: європейська політика.

З 24 жовтня по 27 листопада 2020 р. відбулись тематичні онлайн-тренінги у рамках школи «Інтеграція України з ЄС для молоді», що проводяться за партнерської взаємодії Центру досконалості Жана Моне зі Школою молодого українського дипломата Бізнес-школи ІМВ.

Учні школи прослухали лекції директора Інституту міжнародних відносин, експерта Центру досконалості Жана Моне, професора В. Копійки на тему «Європейський Союз: історія і сучасність».

Продовженням тематики стали онлайн-лекції експерта Центру досконалості Жана Моне, доцента кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики С. Маковського щодо особливостей сучасної діяльності ЄС. У наступній лекції «Інститути Європейського Союзу» було обговорено принципи інституалізації ЄС через аналіз діяльності Європейської Ради, Ради ЄС, Європейської комісії, Європейського парламенту, Суду ЄС тощо.

Лекцію «Європейський Союз на міжнародній арені: еволюція політичної та безпекової інтеграції» було проведено експертом Центру досконалості Жана Моне, доцентом кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики М. Мироновою. На онлайн-занятті йшлося про особливості формування засад спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС, а також діяльність Європейської служби зовнішніх справ. Окремо було розглянуто актуальні питання спільної безпекової та оборонної політики ЄС, а також перспективи створення автономних від НАТО європейських безпекових структур.

Тривалість тренінгів – 10 жовтня 2020 р. – 6 лютого 2021 р.

Цільові групи: учні, студенти та інші зацікавлені особи.

Захід проводиться у рамках реалізації проекту «Поглиблений розвиток європейських студій в Україні: міждисциплінарний підхід» (№611625-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-CoE).