Новини Центру досконалості Жана Моне

18-19 листопада 2019 р. у м. Брюссель, Бельгія, проходила установча нарада координаторів проектів Жана Моне програми Еразмус+ ЄС: Вища освіта – Альянси знань, підтримка Болонського процесу, Жан Моне. Захід організований Виконавчим агентством з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури Європейського Союзу. Центр досконалості Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка представляла професор кафедри порівняльного та європейського права, експерт Центру Смирнова К.В.

Під час наради обговорювалося основні пріоритети досліджень та викладання на 2019-2022 рр. та питання ефективного управління проектами. У ході зустрічей з іншими координаторами проектів було налагоджено зв’язки із закладами вищої освіти, зокрема, з Республіки Молдова, Вірменією, Канадою, Бельгією, Італією, Грузією, Нідерландами тощо.

Відповідно до програми проведення загальних зборів координаторів та представників проектів Жана Моне 2019 року були заслухані вступні лекції щодо належного управління проектами представників Агентства з освіти, аудіовізуальної та культурної сфери (Education, Audiovisual and Culture Executive Agency EACEA). Виступали голова Агентства п. Франсуа Вількенс із основними пріоритетами напрямів досліджень на 2019-2022 рр. Практичні лекції працівників Агентства стосувались питань управління проектами, подання звітності, положень грантової угоди, користування онлайн-платформою, використання логотипу, користування платформи мережі координаторів проектів та специфічних питань результатів досліджень у рамках проекту.

Окрема сесія була присвячена презентації проекту, у рамках якої було представлено Центр досконалості «Поглиблений розвиток європейських студій в Україні: міждисциплінарний підхід» у підсекції «Міждисциплінарні студії/юридичні науки».

Також було обговорено ряд практичних питань поточної діяльності Центру, подання періодичної звітності, оформлення документів. Окрема увага була приділена формування технічного звіту за результатами першого року діяльності Центру досконалості.

Під час зустрічей було обговорено як важливі питання дослідження міжнародних відносини, так і можливості співпраці у сфері наукових досліджень та освітніх програм.