Новини Центру досконалості Жана Моне

Експерти Центру досконалості Жана Моне провели навчальні судові онлайн-змагання (moot courts) з права ЄС

27-28 листопада 2021 р. під егідою Центру досконалості Жана Моне відбулися ІІІ Всеукраїнські змагання з права ЄС (III National Moot Court Competition on EU Law).

У церемонії відкриття взяли участь академічний координатор Центру досконалості Жана Моне - проф. О.І. Шнирков, проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Київського національного університету імені Тараса Шевченка, керівник секції з права ЄС - проф. К. В. Смирнова, представники депутатського корпусу – В.С. Галайчук (Перший заступник голови Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Верховної Ради України) та М.С. Мезенцева (заступниця голови Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу, голова підкомітету з питань наближення законодавства України до законодавства ЄС), генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції – Н.В. Форсюк та cпівзасновниця Молодіжного Форуму «Youth Now» - Ю.А Дзюба.

Для участі у змаганнях зареєструвалося 20 команд, з них 6 взяли участь в усних раундах, серед яких були представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного торговельно-економічного університету, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків) та Одеського державного університету внутрішніх справ.

Команду суддів очолила проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Київського національного університету імені Тараса Шевченка, керівник секції з права ЄС - проф. К. В. Смирнова. Крім того, до складу суддівської колегії увійшли викладачі НН Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка – доц. І.В. Влялько, доц. О.В. Святун (експерт з права ЄС Центру досконалості Жана Моне) та доц. А.Л. Федорова; Львівського національного університету імені Івана Франка – проф. М.М. Микієвич та доц. І.З. Брацук; Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – проф. Т.В. Комарова та доц. О.Я Трагнюк, а також практикуючий юрист у компанії Integrities – М. Бойчук та головний юридичний консультант секретаріату депутатської фракції в Апараті Верховної Ради України – Б.А. Веселовський.

Фабула справи, яку повинні були вирішити учасники, стосувалася свободи надання послуг в іншій державі-члені Європейського Союзу для громадян ЄС та третіх країн, а також протидії дискримінації стосовно працевлаштування за гендерною ознакою та критерієм громадянства третьої країни.

Перемогу здобула команда «Lex victoriae», яка складалася з представниць НН Інституту міжнародних відносин (Богдана Марченко) та НН Інституту права (Валентина Сороківська) Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

В організації та проведенні ІІІ Всеукраїнських змагань з права ЄС взяли участь експерти Центру досконалості Жана Моне – проф. К.В. Смирнова (Керівник секції права ЄС) та доц. О.В. Святун (експерт з права ЄС).

Мета заходу: поширювати практичні знання з питань права ЄС серед студентів-юристів, навчити аналізувати актуальні правові питання, а також підвищувати у молоді адвокатські та юридичні письмові навички у сфері права ЄС.

Зміст тренінгів: моделювання судового засідання, в якому учасники аналізують проблему, вивчають відповідні положення закону ЄС, готують письмові подання та представляють усні аргументи.

Захід відбувся за підтримки програми Erasmus+ Європейського Союзу в межах проекту Центру досконалості Жана Моне «Поглиблений розвиток європейських студій в Україні: міждисциплінарний підхід» (№ 611625-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-CoE).