Новини Центру досконалості Жана Моне

Міжнародна науково-практична конференція «Принциповий прагматизм ЄС – наслідки для Східної та Південно-Східної Європи: політичні, економічні, правові та комунікаційні аспекти» в ІМВ. Матеріали конференції.

21-22 травня 2021 р. у рамках діяльності Центру досконалості Жана Моне відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Принциповий прагматизм ЄС – наслідки для Східної та Південно-Східної Європи: політичні, економічні, правові та комунікаційні аспекти» в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У церемонії відкриття взяли участь директор Інституту міжнародних відносин, експерт Центру, проф. В. В. Копійка, академічний координатор Центру досконалості Жана Моне, проф. О. І. Шнирков, проректор з науково-педагогічної роботи – міжнародне співробітництво Київського національного університету імені Тараса Шевченка, проф. Смирнова К.В. та декан факультету міжнародних відносин Волинського національного університету імені Лесі Українки, проф. Шуляк А.М., які розповіли про особливості політико-економічної інтеграції України до ЄС.

Серед запрошених учасників були директор Департаменту Європейського Союзу і НАТО Міністерства закордонних справ України М. Ю. Михайленко, доцент факультету конституційного, європейського та міжнародного права Інституту правових наук Зеленогурського університету (Польща) І. Гавлович, а також А. Хворостянкіна директор і Т. Барретт науковий співробітник Центру міждисциплінарних досліджень Державного університету імені В. Брюсова (Вірменія). Гості поділились своїм баченням щодо можливостей взаємодії ЄС та України, а також перспектив розвитку двосторонньої співпраці.

Відомі українські дослідники, зарубіжні науковці, урядовці і дипломатичні працівники обговорили політику ЄС у Східній та Південно-Східній Європі, транскордонне співробітництво в ЄС, регіональні загрози та глобальні виклики щодо забезпечення зовнішніх комунікацій ЄС, а також сучасні правові та економічні виклики для ЄС у сфері зовнішніх зносин.

Конференція відбулась за підтримки програми Erasmus+ Європейського Союзу в межах проекту Центру досконалості Жана Моне «Поглиблений розвиток європейських студій в Україні: міждисциплінарний підхід» (№ 611625-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-CoE).

Ознайомитись з матеріалами конференції можна за посиланням.

Програма конференції.

Конференція на платформі MS Teams за посиланням: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3az6POJq6ZWIYWKmdqTfEoO34heEubmeolXuScdirg-tg1%40thread.tacv2/1621184518011?context=%7b%22Tid%22%3a%22620cb490-f852-44e4-b054-f3382ccd8470%22%2c%22Oid%22%3a%226af29c82-026f-41d6-b491-a3a8e7555448%22%7d