Анонси

Круглий стіл в онлайн-форматі «Важливість гуманітарної роботи та ідей Фрітьйофа Нансена для вирішення найбільшої у всі часи кризи вимушеного переміщення населення»

Агентство ООН у справах біженців в Україні та посольство Королівства Норвегія Royal Norwegian Embassy in Kyiv спільно з Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка запрошують студентів та всіх зацікавлених взяти участь у круглому столі до 160-річчя відомого норвезького дослідника, вченого та гуманітарного діяча проф. Фрітьйофа Нансена «Важливість гуманітарної роботи та ідей Фрітьйофа Нансена для вирішення найбільшої у всі часи кризи вимушеного переміщення населення».

Дата: 8 жовтня 2021 року, о 10:00 – 12:30

Формат: Круглий стіл в онлайн-форматі

Просимо вас заповнити форму для запрошення через Microsoft Teams: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeoTkol7WkIkeyhjw8iNzGSK_NNuKY2ry-ErJZxzPHvlv6w-g/viewform

Круглий стіл присвячено 160-річчю від народження легендарного норвежця Фрітьйофа Нансена та його визначного внеску в розбудову міжнародної системи захисту людей, які рятуються від переслідувань та конфліктів, започаткування принципів, які є актуальними і сьогодні. Участь у заході візьмуть Посол Норвегії в Україні, Представниця УВКБ ООН в Україні, науковці з різних міст України.

У 1920 році Фрітьйоф Нансен був призначений першим Верховним комісаром у справах біженців при Лізі Націй. Після Першої світової війни він керував репатріацією 450 000 військовополонених в Росії, Німеччині та колишній Австро-Угорщині. Нансен також зробив величезний внесок у гуманітарну допомогу Україні в 1921 році, під час сильного голоду. Нансен створив перший правовий інструмент, який надав біженцям міжнародний захист. Цей документ став відомий як «паспорт Нансена», який визнали уряди 52 країн. Протягом дев’яти років Офіс Нансена підтримав сотні тисяч біженців.

Ім’я Нансена асоціюється з двома Нобелівськими преміями миру. У 1922 році Фрітьйоф Нансен був удостоєний Нобелівської премії миру за свою роботу від імені переміщених жертв Першої світової війни та пов'язаних з нею конфліктів. Він пожертвував більшу частину премії миру на гуманітарну допомогу, щоб прогодувати людей, які страждали під час голоду в Україні. Ще одну Нобелівську премію миру отримало Міжнародне бюро у справах біженців Нансена - організація, створена в 1930 році незабаром після його смерті Лігою Націй для допомоги біженцям між 1930 і 1939 роками.

У 2021 році світ зіткнувся з найбільшою за всю історію кризою вимушеного переміщення. Згідно з останньою щорічною доповіддю УВКБ ООН, кількість людей, які рятуються від воєн, насильства, переслідувань та порушень прав людини, зросла майже до 82,4 млн осіб у 2020 році.


Під час круглого столу ми будемо прагнути проаналізувати тенденції вимушеного переміщення, як у всьому світі, так і в Україні, та поміркувати над актуальністю міжнародних рамок та механізмів захисту, які розроблені з часів Фрітьйофа Нансена та його місії як першого Верховного комісара у справах біженців.