Анонси

22 травня 2019 року об 11:10 у малій актовій залі Інституту відбудеться «День Африки» в ІМВ у форматі зустріч з представниками африканської громади України

«День Африки» в ІМВ: зустріч з представниками африканської громади України

 

Хто:представники африканської діаспори в Україні та студенти й викладачі ІМВ

Де:мала актова зала ІМВ

Коли: 22 травня 2019 р., 11:10

 

 

День Африки (Africa Day)–щорічна найважливіша подія для усіх африканців, де б вони не були. Це день заснування  Організації Африканської Єдності, що була утворена 25 травня 1963 року. Зараз її правонаступником є Африканський Союз, що прагне стати африканським аналогом Європейського Союзу. Якщо африканські нації об’єднаються, то постане надзвичайно впливовий гравець на міжнародній арені з третім за чисельністю населення (понад 1,1 млрд. осіб), абсолютна більшість якого це активна молодь. За розміром це буде найбільша держава на планеті громадяни якої розмовлятимуть на понад 2000 мовах. Зараз Африканський простір нажаль у масовій свідомості асоціюється з негативними епітетами, але темні дні Африки стають минувшиною, і регіон все більше сприймається в якості простору розвитку, економічного зростання, і вже невдовзі світ почує по постання «африканських тигрів». Вже понад 10 років погляди усього людства прикуті до Африки, яка радикально реформується аби стати новим полюсом економічного тяжіння. На континенті тривають інтеграційні процеси, і здійснюються кроки аби до 2063 року Африка таки набула рис об’єднаного політичного, безпекового, економічного та культурного простору. Саме про це йдеться в засадничому документі Африканського Союзу Порядок денний 2063 (Agenda 2063).

Аби наблизити українську громаду з африканським світом в рамках діяльності проекту «Африканський семінар» кафедри міжнародного регіонознавства в переддень Дня Африки відбудеться зустріч з лідерами та представниками африканської діаспори України. До участі в заході запрошені президент Африканської Ради в Україні Ісса Саді Діалло (Гвінея), голова буркінійської громади України, президент компанії Zalinoh Group Хароуна Зонго (Буркіна-Фасо), викладач Французького інституту Аміс Кане (Мавританія), представники конголезької громади України к.е.н. Вінтсі Джо Розвельт (Конго(Браззавіль) та Матондо Кій Бені (ДРК), представник івуарійської громадиУкраїни Фосені де Бівірейн (Кот д’Івуар). Також на події будуть присутні представники Сьєрра-Леоне, Нігерії, Єгипту, Алжиру. 

Студенти, аспіранти, викладачі, будуть мати змогу почути об’єктивну інформацію з перших рук про особливості поточного розвитку країн Африки, реалізацію інтеграційних проектів на континенті та перспективи відносин з Україною. Після панельних виступів планується дискусія щодо майбутнього відносин України з країнами Африки.

До участі в події запрошуються усі охочі!

Вітаємо з прийдешнім Днем Африки!