Анонси

15 травня 2009 року відбулась зустріч Голови СБ України, випускника ІМВ В.Наливайченка зі студентами та викладачами інституту.

17 травня в Україні вже втретє відзначається День пам’яті жертв політичних репресій доби Радянського Союзу. У рамках цього заходу 15 травня 2009 року в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась зустріч голови Служби безпеки України, випускника ІМВ Валентина Олександровича Наливайченка зі студентами та викладачами інституту.

Дійство розпочалося зі вступного слова ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леоніда Васильовича Губерського. Він представив гостей та нагадав про те, що 20 вересня 2007 р. в Інституті міжнародних відносин за участю керівництва Служби безпеки України та Міжнародного благодійного фонду “Україна 3000” відбулася презентація книги «Розсекречена пам’ять». І сьогодні гості повернулися, щоб розповісти про це детальніше.

Голова СБУ розповів про масштабну роботу з перегляду усього архівного масиву документів, які успадкувала СБУ.

Звертаючись до студентів Інституту міжнародних відносин, В. Наливайченко розповів про радянські репресії проти представників української дипломатії 1917-1921 років.

У цьому ж архіві можна винайти багато інформації про репресованих радянською владою викладачів та студентів Київського університету. В архіві зберігається близько ста кримінальних справ.

Підписаний Президентом України 29 січня цього року Указ «Про розсекречення та оприлюднення матеріалів, пов’язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні” спрямований зокрема на те, щоб з першоджерел отримували знання про наше минуле молоді люди.

Аби максимально спростити доступ колись секретних документів каральної системи СРСР Служба безпеки України розгорнула цілу мережу інформаційно-довідкових залів, які містять електронні копії всіх розсекречених СБУ документів. На сьогодні вони вже функціонують в 14 містах України, зокрема Києві, Харкові, Одесі, Севастополі та інших. Для пошуку інформації про репресованих створено спеціальну базу даних, яка на сьогодні містить інформацію про більше ніж 20 тисяч осіб.

В. Наливайченко закликав науковців університету, студентів долучитись до роботи із розсекреченими матеріалами, аби спільними зусиллями сказати правду про жахливі репресії тоталітарного режиму.

Після виступу Голови СБУ студенти та преса ставили питання різного характеру, на які Валентин Олександрович радо відповідав. На зустрічі були представники телебачення (5 канал, Тоніс та інші), а також представники різних періодичних видань.

Цими днями у фойє Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка розгорнуто тематичну експозицію документальних матеріалів з Державного галузевого архіву СБ України щодо політичних репресій в Україні.