Анонси

З 1 березня по 31 липня 2019 молоді українці матимуть можливість пройти 5-місячне стажування в Німецькому Бундестазі в рамках програми "Міжнародна парламентська стипендія" (International Parlaments-Stipendium)

Основним блоком Програми є тримісячна співпраця з одним із депутатів Німецького Бундестаґу. У цей час стипендіати активно долучаються до роботи офісу депутата. Вони супроводжують  своїх депутатів на засідання комітетів, фракцій та інших комісій, і таким чином отримують можливість ознайомитися з принципами роботи, взаємозвязками та робочими процесами у парламенті. Окрім того, стипендіати регулярно відвідують інформаційні програми та семінари, які організовуються Бундестаґом та політичними фондами. До того ж стипендіати  зараховуються на навчання до Гумбольдтського університету на літній семестр, а  також можуть відвідувати лекції та семінари у Берлінському вільному університеті та Технічному університеті Берліна.

Стипендія

Учасники отримують щомісячну стипендію у розмірі 500 євро. Додатково покриваються витрати на студентське медичне страхування на випадок захворювання, страхування від нещасного випадку та страхування цивільної відповідальності, а також витрати на адміністративні внески та соціальні збори. Учасникам надається безкоштовне помешкання в Берліні на весь період стажування. У разі самостійного пошуку житла  та проживання у приватному порядку гарантується субвенція на проживання у розмірі 300 євро. Також учасникам відшкодовуються транспортні витрати на прибуття та відбуття з Берліна.

Відбір учасників

Відбір учасників відбувається у два етапи. Попередній відбір здійснює Посольство Німеччини в Україні. Найбільш кваліфіковані кандидати запрошуються на особисту співбесіду, яка відбуватиметься восени/взимку 2018 року у Посольстві в Києві. Відбіркова комісія Німецького Бундестаґу приймає остаточне рішення щодо учасників програми, керуючись рівнем володіння мовою, їх фаховою підготовкою та компетентністю кандидатів у соціальній та міжкультурній сфері.

 

Більше інформації про програму.

 

Прес-центр ІМВ