Анонси

7 вересня 2009р. за сприяння Фонду Фрідріха Наумана в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція професора Вільного університету Берліну, керівника Європейської Академії – доктора Екарта Штратеншульте «Східний вектор партнерства ЄС – шанси та перспективи для України» для студентів 4-х курсів відділення «міжнародні відносини» та «міжнародна інформація».

Проф. Е. Штратеншульте розповів про історію Європейського Союзу та його основну політику, визначив основні напрямки діяльності Комітету Східного Партнерства, відбулася дискусія із студентами. Як зауважив доктор Штратеншульте: «Союз базується на засадах свободи та демократії, поваги до прав людини та основних свобод. Головне, щоб народ та уряд поважали свої демократичні цінності». Він також зауважив, що Східне партнерство – це особливий напрямок розвитку для таких країн як Україна, Молдова, Білорусь, Грузія, Вірменія та Азербайджан: «…ми можемо запропонувати вам багато, але не можемо гарантувати неодмінне членство. Цей довгостроковий проект передбачає регулярні зустрічі і забезпечить нові точки перетину, зону вільної торгівлі, підтримку стабільного устрою, а також не виключає відкриття кордонів чи, принаймні, пом’якшення візового режиму».

Підсумовуючи свій виступ, проф. Штратеншульте зазначив, що Східне Партнерство – не є альтернативою вступу України до ЄС, проте, це забезпечить тісну та плідну співпрацю.