Анонси

29 жовтня 2009 року в Інституті міжнародних відносин відбулась міжнародна науково-теоретична конференція «Динаміка відносин ЄС – НАТО – Росія: місце та перспективи України».

29 жовтня 2009 року в Інституті міжнародних відносин відбулась міжнародна науково-теоретична конференція «Динаміка відносин ЄС – НАТО – Росія: місце та перспективи України». Вона була присвячена 175-ій річниці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 65-й річниці Інституту міжнародних відносин і кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики цього Інституту. Метою конференції було обговорення особливостей взаємовідносин ЄС, НАТО та Росії в сучасному світі, а також їх впливу на українську зовнішню політику.
В конференції брали участь провідні українські науковці, співробітники державних інституцій України та міжнародних організації, дипломати іноземних країн, представники ЗМІ. З вітальними доповідями виступили директор Інституту міжнародних відносин Валерій Копійка і перший заступник Секретаря РНБО України Володимир Огризко. В першому пленарному засіданні «ЄС – НАТО – Росія в новій архітектурі відносин у Європі» виступили директор Інституту проблем національної безпеки України Володимир Горбулін, Голова Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України Борис Тарасюк, генеральний директор Центру міжнародних і порівняльних досліджень Анатолій Орел, заступник Генерального директора Українського центру економічних та політичних досліджень імені Разумкова Валерій Чалий, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Ігор Долгов, завідувач відділу трансатлантичних відносин Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України Євген Камінський і доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Микола Капітоненко.
В другому пленарному засіданні «Європейська безпека: нові виклики та загрози» виступили радник Директора Інституту проблем національної безпеки Олександр Литвиненко, завідувачі відділами Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБО України Борис Парахонський і Олег Бодрук, а також професори кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Сергій Галака і Григорій Перепелиця.
В третьому засіданні «Україна в Європі ХХІ століття» доповідали екс-міністр закордонних справ України Анатолій Зленко, Надзвичайний і Повноважний Посол України Олександр Чалий, директор Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Вадим Трюхан, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України Олександр Дергачов, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Володимир Манжола і доцент цієї кафедри Світлана Андрущенко.
На кожному пленарному засіданні відбувались жваві дискусії щодо питань, розглянутих доповідачами. В дискусіях активну участь брали Старший радник Посольства Російської Федерації в Україні Віктор Кочуков, Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Троян Лауренциу Христя, заступник директора Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБО України Анатолій Гуцал, державний експерт цього інституту Галина Яворська і директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.
Учасники конференції констатували, що європейська регіональна система міжнародних відносин переживає нині бурхливі і глибинні зміни. Ці зміни, зокрема, відображаються на динаміці відносини між Європейським Союзом, НАТО та Росією. Відносини між цими трьома центрами сили мають визначальне значення для формування нової архітектури міжнародного порядку на європейському континенті. Україна тісно взаємодіє з усіма сторонами в цьому стратегічному трикутнику, що визначає необхідність адекватного позиціювання країни в процесі становлення нової європейської архітектури. Конференція показала, що в українській експертній спільноті на сьогодні відсутній консенсус щодо основ зовнішньополітичної стратегії України. Основними моделями такої стратегії називались нейтралітет, позаблоковість, європейська і євроатлантична інтеграція, зближення з Росією і концепція рівнонаближеності від основних центрів сили в європейському міжнародно-політичному регіоні.
За результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів.

Переглянути фотоматеріали можна в розділі "Галерея"