Анонси

Міністр освіти і науки РФ Андрій Фурсенко назвав список професій

Міністр освіти і науки РФ Андрій Фурсенко назвав список професій, які найближчим часом не будуть потрібні в Росії: робочі місць в цих сферах менше, ніж випускників ВНЗ.

"У нас сьогодні є докази того, що гуманітарні спеціальності, економісти, юристи, педагоги - це спеціальності, які не забезпечують нормальні робочі місця. Це дорога в нікуди", - заявив міністр на нараді з ректорами вищих російських навчальних закладів. Навіть успішне закінчення навчання за цими спеціальностями, за словами Фурсенка, не гарантує легке працевлаштування.

Як уточнив глава міністерства освіти, з 7,5 млн російських студентів, які в даний час "гризуть граніт науки", для 1 млн 800 тисяч економістів, і для майже 900 тисяч студентів гуманітарних професій, з яких 750 тисяч юристів, робочих місць в даний час немає.

За його словами, стоїть завдання - правильно зорієнтувати майбутніх абітурієнтів, "щоб вони після ВНЗ були потрібні, а не роками шукали собі роботу". "Тому я прошу вас провести достатньо серйозну агітацію, - звернувся міністр до ректорів ВНЗ, - на те, щоб люди поступали туди, де дійсно буде в перспективі попит". При цьому він відзначив, що розподіл бюджетних місць у ВНЗ - це показник "потрібності" професії для держави.