Наслідки операції "Литий свинець"

Після операції "Литий свинець", група професорів США з різних університетів вперше розпочала національну кампанію, що закликає до академічного і культурного бойкоту Ізраїлю.

Хоча ізраїльські вчені вже звикли до подібних новин з Великої Британії, де анти-ізраїльсько налаштовані групи кілька разів вже намагалися розпочати академічний бойкот, аналогічний заклик в Сполучених Штатах є першим в історії випадком, коли національний академічний бойкот може розпочатися в США.

Ізраїльські професори поки що не впевнені, до чого може призвести ця акція, проте вже почали обговорювати її можливі наслідки.

"Як педагоги совісті, ми не можемо стояти осторонь і мовчки спостерігати, як Ізраїль атакує сектор Гази, а потім приймати ізраїльських вчених в свої університети", - заявив організатор кампанії академічного і культурного бойкоту Ізраїлю.

Група планує дотримуватися звичайної схеми подібного бойкоту, закликаючи до "ненасильницьких заходів покарання" відносно Ізраїлю, таких як позбавлення можливості самореалізації в навчальних закладах США", аналогічні заходи застосовувалися в Південній Африці в епоху апартеїду.

До ініціативної групи кампанії входять 15 американських вчених, в основному з Каліфорнії, проте організатори планують розширити географічні рамки і підключити всі штати США.