Спілкування з паном Послом розпочалось з розповіді про професійний шлях дипломата від закінчення КНУ до вершин дипломатичної кар'єри.

Учні Школи підготували до зустрічі з Володимиром Юрійовичем Єльченком цікаві запитання, що дозволило провести онлайн-бесіду в інтерактивному форматі "питання- відповіді".

Велику зацікавленість учні виявили до досвіду роботи Володимира Юрійовича на посадах Постійного Представника України при ООН та Представника України при Раді Безпеки ООН. Були обговорені аспекти включення у порядок денний РБ ООН питань, які стосуються України, зокрема, схвалення резолюцій про права людини в Криму, про ситуацію на окупованих територіях Донбасу тощо. Також учні дізнались про країни, які висловлюють постійну підтримку Україні у протистоянні Російській агресії та позиції з цього питання представників інших держав.

У ході зустрічі учні отримали вичерпні відповіді на запитання щодо розвитку та зміцнення стратегічних відносин України та США, зокрема, щодо:
- співробітництва у торговельно-економічній сфері;
- щодо розвитку двосторонніх відносин під час президенства Д.Трампа;
- щодо набуття Україною статусу "Програма наближеного партнерства з НАТО";
- про майбутнє призначення в Україну Надзвичайного і Повноважного Посла США Кіта Дейтона;
- щодо виконання домовленостей в рамках "Будапештського меморандуму";
- щодо двосторонньої співпраці в енергетичній, науково-технічній, космічній, оборонній галузях;
- щодо гуманітарної сфери співпраці та міграції, питань допомоги Посольства України в США при евакуації громадян України через пандемію;
-щодо поточної ситуації в США в умовах карантину через пандемію коронавірусу, зокрема, дії Уряду США для допомоги своїм громадянам.

Пан Посол наголосив на дружніх, партнерських та стратегічних відносинах України зі Сполученними Штатами Америки, які, навіть в період світової пандемії, зміцнюються, відбувається виконання всіх проєктів та програм допомоги та співробітництва.

Школа щиро дякує Надзвичайному і Повноважному Послу України в США Володимиру Юрійовичу Єльченку за надзвичайно цікаве та корисне спілкування, за професійні поради, які обов'язково допоможуть молодим людям у житті.

Вдячність Президенту Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайному і Повноважному Послу України Володимиру Дмитровичу Хандогію за сприяння та співпрацю в організації зустрічі!