11 лютого 2020 року в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка радо вітали з візитом Надзвичайного і Повноважного Посла Словаччини в Україні Й.В. Пана Марека Шафіна

Словацький дипломат, маючи майже 30-річний досвід у дипломатичній сфері, організував розмову у форматі "питання-відповідь". "Годі з вас лекцій, де треба встигати записувати", – жартома зазначив пан Посол.

У Залі засідань вченої ради лунали питання про імовірність вступу України до ЄС та НАТО, проблеми відкритого ринку землі, питання національних меншин, а також вплив Брекзиту на економіку та зовнішньополітичне становище Словаччини.

Пан Шафін, поміж іншого, зазначив: Словаччина чекає на Україну в Брюсселі. Втім вхід у ЄС, як у будь-яку спільноту держав, означає надбання не лише "друзів", а й "ворогів", до чого сильній країні варто бути готовою. Пан Посол поділився вірою в Україну, хоча й зазначив, що Словаччина потребувала 11-ти років реформ, аби увійти до ЄС під час так званих "геополітичних канікул". Однак помірковані зміни та консолідація суспільства неодмінно дадуть плоди у вигляді членства нашої держави в ЄС.

Інститут міжнародних відносин вдячний Панові Надзвичайному і Повноважному послу Словацької Республіки в Україні Марекові Шафіну, а також політико-дипломатичному клубу "Амбасадор" за організацію зустрічі.