Президентський Фонд Леоніда Кучми «Україна» відзначив переможців конкурсу на кращу наукову роботу зі спеціальності «Міжнародне право» серед студентів 1-6 курсів вищих навчальних закладів України. Змагання було присвячено 30-pіччю Незалежності України та відбулося у партнерстві з Інститутом міжнародних відносин Киівського національного університету імені Тараса Шшевченка. Учасники мали підготувати наукову роботу на одну з запропонованих тем:

1. COVID-19 та міжнародне право: нові виклики сучасності

2. Еволюція розуміння суверенітету в міжнародному праві

3. Міжнародно-правові шляхи притягнення до відповідальності держави- агресора

4. Забезпечення територіальної цілісності та інформаційної безпеки держави

Фонд «Україна» багато років поспіль опікується обдарованими дітьми та молоддю. Особливу увагу він приділяємо тим, хто прагне працювати в високотехнологічних галузях, розвиток яких допомагає зміцненню української держави. Роботи тих, хто в різні роки здобував стипендію Фонду «Україна», стали внеском в авіаційну та ракетно-космічну галузі; вони слугують національній безпеці та військово-промисловому комплексу; їх використовують в медицині, освіті, для захисту навколишнього середовища.

Тoрік Фонд започаткував ще одну програму - з підтримки молодих українських дипломатів. Адже нині, коли Україна захищає свою незалежність на кількох фронтах - військовому, дипломатичному, інформаційному - наша держава потребує сильних, інтелектуальних, добре підготовлених фахівців у галузі міжнародного права.

Фонд «Україна» прагне всіляко заохотити молодих фахівців до роботи на благо українського суспільства і української держави, адже успіх України залежить від того, наскільки ми зможемо боронити своє право на те, щоб самим визначати своє майбутне. I Збройні Сили України повинні бути впевнені у тому, що вони мають надійний тил.

Нині у змаганні взяли участь студенти Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Інституту права, економіки та міжнародних відносин Міжнародного гуманітарного університету, Киівського національного торговельно- економічного університету.

Відповідно до рішення журі переможцями стали:

1 премія

Олексій Житинський, «Еволюція розуміння суверенітету в міжнародному праві»

2 премія

Денис Отрощенко, «Забезпечення територіальної цілісності та інформаційної безпеки держави»

Влада Гайдаржи, «Забезпечення територіальної цілісності та інформаційної безпеки держави»

3 премія

Олександра Пурденко, «Сovid-19 та міжнародне право: нові виклики сучасності»

Остап Дем'янчук, «Еволюція розуміння суверенітету в міжнародному праві»

Мaрія Дучева, «Забезпечення територіальної цілісності та інформаційної безпеки держави»

"Підтримка Фонду дуже важлива і дає зрозуміти, що є талановита молодь, яка любить свою Батьківщину і вони будуть гідними в майбутньому представляти державу Україну на міжнародній арені, як це зараз роблять мої студенти - Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, Представник Президента в АРК - Антон Кориневич та інші, які ініціювали створення Кримської платформи як майданчика протидії агресії з боку РФ. Тому така діяльність Фонду закладає підгрунтя для подальшого розвитку незалежної, недоторканої, сильної, могутньої України", - зазначила представник Інституту міжнародних відносин, професор, доктор юридичних наук Ольга Шпакович.