22 грудня в Інституті міжнародних відносин відсвяткували День працівника дипломатичної служби презентацією Науково-просвітницького проєкту «Україна – Світ 30(104): офіційна і культурна дипломатія»
22 грудня 2021 року о 12:00 в приміщенні Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка відбулась презентація Науково-просвітницького проєкту «Україна – Світ 30(104): офіційна і культурна дипломатія», присвяченого вшануванню 30-ліття встановлення дипломатичних відносин України з зарубіжними державами, яке водночас для багатьох країн є 104-ю річницею відновлення дипломатичних відносин. Проєкт реалізується з ініціативи Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин за підтримки МЗС України, Фонду Ганнса Зайделя в Україні та Федерального міністерства закордонних справ ФРН.

Розділ проєкту «Перші представники незалежної України» – 17 інтерв’ю Надзвичайних і Повноважних Послів, яким випала доля першими представляти незалежну Україну за кордоном, записано за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні, і 20 грудня передано на державне зберігання до Центрального державного архіву кінофотофонодокументів України імені Г. С. Пшеничного в дар Україні до 30-ліття відновлення державної незалежності.

Проєкт представили його кураторка – голова Правління Товариства, проф. Ірина Борисівна Матяш, заступниця директора Фонду Ганнса Зайделя в Україні Олена Ігорівна Максимова, герої проєкту – Надзвичайні і Повноважні Посли: Володимир Андрійович Василенко, Наталія Миколаївна Зарудна, Ігор Мефодійович Турянський. Модерував захід директор ІМВ Валерій Володимирович Копійка. Учасники ознайомилися з також відеопрезентацією проєкту і мали змогу поставити запитання видатним дипломатам -героям проєкту. В ході зустрічі викристалізувалася ідея проведення окремих лекцій героїв проєкту, що відбуватимуться впродовж 2022 року.