Студенти ННІМВ взяли участь у міжнародній освітній програмі у Парижі, Люксембурзі та Брюсселі

З 8 по 15 січня 2023 року численна делегація студентів Навчально-наукового Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка (ННІМВ) взяла участь у міжнародній освітній програмі з європейських студій, практики перекладу та парламентаризму, організованої французькою НУО «Україна в Європі». Головними цілями цієї навчальної подорожі було ознайомлення з роботою інституцій Євросоюзу, Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), парламентською системою Франції, роботою Міністерства Європи та закордонних справ Франції (Quai d’Orsay), а також посольства та культурного центру України у Франції. За п’ять робочих днів студенти ННІМВ відвідали вісім інституцій, а також інформаційний французький телеканал BMFTV.

10 січня 2023 року делегація студентів спеціальності МП відвідала Міністерство Європи та закордонних справ Франції, де зустрілася з очільником управління Росії та Східної Європи Ніколя Брутеном. Пан Брутен розповів про дії французької дипломатії на підтримку України в умовах російської агресії і відповів на запитання студентів.

11 січня 2023 року українські студенти провели насичений день у Парижі з відвідуванням Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Національних Зборів Франції та інформаційного телеканалу BMFTV. В ОЕСР делегацію ННІМВ було прийнято в офіційній залі засідань цієї міжнародної організації, створеної після Другої світової війни і яка нараховує нині 38 держав-членів. Cтуденти ННІМВ прослухали лекцію про основні напрямки діяльності ОЕСР, перспективи вступу України до цієї організації та мали змогу поставити різноманітні питання трьом представникам ОЕСР. Водночас студенти спеціальності МК відвідали нижню палату французького парламенту – Національні Збори за запрошенням депутата Бенджаміна Хаддада, спів-голови депутатської групи міжпарламентських зв’язків між Національними Зборами та Верховною Радою, а після обіду – один з провідних новинних каналів Франції – BMFTV, який багато часу присвячує висвітленню подій в Україні.

12 січня 2023 року делегація ННІМВ відвідала Сенат Французької республіки. Цей навчальний візит відбувся на запрошення сенатора Надії Сологуб, спів-голови міжпарламентської групи дружби « Франція - Україна » французького Сенату. Українські студенти мали змогу відвідати зал засідань Сенату і здійснити цікаву екскурсію Люксембурзьким палацом, ознайомитися з історією та сучасним функціонуванням верхньої палати французького парламенту. Так само, 12 січня майбутні українські дипломати побували у культурному центрі Посольства України у Франції, де зустрілися зі співробітником посольства, паном Вячеславом Барановим та пані Вікторією Гуленко, директоркою культурного центру України у Франції. Студенти дізналися про поточний стан відносин України з Францією, зусилля українських дипломатів щодо посилення допомоги Україні в умовах війни, культурну дипломатію і отримали відповіді на численні запитання.

13 січня 2023 року студенти спеціальності МП мали нагоду відвідати Суд Європейського Союзу в Люксембурзі. У рамках 3-годинної насиченої програми візиту студенти ННІМВ прослухали лекції пані Лайли Медіни, генерального адвоката Суду ЄС, пані Ніни Полторак та пана Рімвидаса Норкуса, суддів Загального суду ЄС, дізналися про останню судову практику Суду ЄС і відвідали основні зали засідань Суду. У той же час, студенти ННІМВ інших спеціальностей здійснили навчальні візити до Ради ЄС, де ознайомилися з роботою Ради міністрів ЄС та Європейської Ради, а також до Європейського Парламенту у Брюсселі з відвідуванням зали засідань та лекцією щодо повноважень Європарламенту та законодавчої процедури ухвалення рішень в Євросоюзі.

По завершенню освітньої програми учасники отримали відповідні сертифікати.

НУО « Україна в Європі » щиро дякує всім особам та інституціям, які так чи інакше сприяли організації цієї освітньої подорожі та особливо викладачу Інституту міжнародних відносин Ю. Полєєвій.