У рамках Академічного форуму з питань Криму – 2022 Київський національний університет імені Тараса Шевченка та його студентська спільнота у співпраці з провідними українськими й іноземними університетами, їхніми академічними та студентськими спільнотами та за організаційної підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим / Офісу Кримської платформи оголошують про проведення Конкурсу есеїв для студентів на теми панельних дискусій Академічного форуму з питань Криму – 2022

Кожен учасник має обрати одну з чотирьох тем для свого есея. В обраній темі мають бути розкрити вказані нижче підтеми. Мова есея та виступу на студентських панельних дискусіях – англійська. Обсяг есеїв довільний.

Теми та підтеми есеїв:

Юридичний статус Криму: Визначення обрисів національно-територіальної автономії.

Підтеми:

• як мають розподілятися владні повноваження між органами автономії?
  • який статус і повноваження матимуть виборні органи корінних народів (Меджліс і Курултай кримськотатарського народу) у національно-територіальній автономії?
  • чи є введення квот на зайняття посад представниками корінних народів ефективним способом забезпечити представництво та відновити історичну справедливість для корінних народів? Як могли б працювати такі квоти?
  • які права могли б мати менші корінні народи (кримчаки, караїми) у кримськотатарській національно-територіальній автономії?

Візія економічної реінтеграції Криму: Який півострів ми будемо відбудовувати?

Підтеми:

• які мають бути пріоритети при розробці плану економічного розвитку деокупованого Криму?
  • які конкурентні переваги матиме український Крим і які індустрії заслуговуватимуть на особливу увагу з точки зору інвестицій?
  • які економічні інструменти можуть бути застосовані, щоб стимулювати економічний розвиток Криму?
  • як півострів може бути реінтегровано в українську економіку?

Повернення до витоків: Відновлення корінного Криму в культурі, мові та історичній пам’яті.

Підтеми:

• яку роль має відігравати кримськотатарська мова в системі освіти Криму;
  • наскільки важливим буде повернення кримськотатарських топонімів і як/коли це має бути зроблено;
  • яку роль відіграє повернення творів мистецтва та історичних артефактів у відродженні кримської культури;
  • переосмислення історії та культури Криму та популяризація історичної правди про кримських татар в українському національному дискурсі.

Виправлення катастрофи: окупаційна демографічна політика, пропаганда та погіршення стану довкілля.

Підтеми:

• як бути з російським населенням, незаконно переселеним до Криму? Чи варто українській владі чи національно-територіальній автономії запускати схеми забезпечення репатріації кримських татар з усього світу? У якій формі ці схеми могли б бути здійснені?
  • з огляду на роки тотальної російської пропаганди, чи варто вводити будь-які тимчасові обмеження виборчих прав після деокупації?
  • як подолати наслідки років зомбування і донести до кримчан об'єктивну картину світу?
  • як подолати наслідки погіршення стану довкілля в Криму?

За результатами конкурсу есеїв буде відібрано 20 авторів найкращих робіт, яких буде запрошено взяти участь у студентських панельних дискусіях 29 вересня за участі членів журі та експертів. Вони також можуть продовжити вдосконалювати свої есеї та виступи під час наукової частини Форуму 22 вересня на основі виступів запрошених науковців і експертів.

Інші нагороди та призи для авторів найкращих робіт, у тому числі можливості щодо публікації та поширення їхніх есеїв, будуть анонсовані згодом.

Оцінювати роботи та виступи буде досвідчене журі, що складатиметься з науковців, експертів і представників Постійного Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Організатори конкурсу зобов’язуються вжити необхідні заходи для забезпечення неупередженості оцінки робіт.

Критерії оцінювання робіт і виступів:

•  оригінальність і нестандартність думок (30 балів);
  •  глибина та повнота дослідження (20 балів);
  •  акцент на вирішенні проблеми (10 балів);
  •  детальність пропонованих рішень (30 балів);
  •  структурованість (10 балів).

Ключові дати:

Початок проведення конкурсу: 26 серпня.

Дедлайн подачі есеїв: 23:59, 17 вересня.

Оголошення результатів конкурсу: 23 вересня.

Виступ учасників на студентських панелях: 29 вересня.

Надсилати роботи на електронну пошту організаторів Форуму – crimeaacademicforum2022@gmail.com. Разом із роботою необхідно вказати ПІБ, електронну пошту та номер телефону для зворотного зв’язку, навчальний заклад і рік навчання учасника.

У конкурсі можуть брати участь особи, що на момент проведення Форуму зараховані на навчання до українського або іноземного закладу вищої освіти незалежно від навчального ступеню, який учасник здобуває.