1 грудня 2021 року було проведено черговий майстер-клас к.ю.н., юристки ГО "Ла Страда-Україна" Юлії Вікторівни Аносової

1 грудня 2021 року було проведено майстер-клас к.ю.н., юристки ГО "Ла Страда-Україна" Юлії Вікторівни Аносової на тему: «Міжнародні та європейські стандарти з протидії гендерно зумовленому, зокрема домашньому, насильству. Практика їх застосування в Україні».

Захід відбувся в рамках курсу «Гендерні питання у міжнародному праві», що входить до вибіркового блоку «Міжнародний захист прав людини» магістерської ОП «Міжнародне право», але долучитися могли усі, хто навчаються чи працюють в ІМВ.

Під час майстер-класу пані Юлія розповіла про міжнародні договори у сфері захисту прав людини, положення яких допомагають протидіяти гендерно зумовленому насильству, а також про практику їх тлумачення та застосування. Особливу увагу лекторка приділила Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульській конвенції). Крім того, вона обговорила з аудиторією питання ефективності українського законодавства у сфері протидії гендерно зумовленому, зокрема домашньому, насильству. Зустріч завершилася аналізом практичного кейсу, який стосувався захисту прав української громадянки, яка, проживаючи за кордоном, зазнала насильства з боку свого чоловіка-іноземця.

Захід було організовано доценткою кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин к.ю.н. Ольгою Поєдинок.