Форум, що проводитиметься в онлайн-форматі 22 та 29 вересня, стане платформою для глибоких і нестандартних дискусій щодо питань, важливих для реінтеграції Криму та відновлення історичної справедливості для корінних народів.

Партнерами заходу виступлять Українська Гельсінська спілка з прав людини та Програма USAID «Права людини в дії»

Серед університетів партнерами Форуму вже стали: Кембриджський університет (Великобританія), Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, Український католицький університет, університет Ерлангена-Нюрнберга (Німеччина),

Форум складатиметься з 2 частин (панельних дискусій науковців і студентів), які будуть проведені 22 та 29 вересня відповідно.

У рамках Форуму буде проведено 4 панельні дискусії на такі теми:

• Юридичний статус Криму: визначення обрисів національно-територіальної автономії.
  • Візія економічної реінтеграції Криму: який півострів ми будемо відбудовувати?
  • Повернення до витоків: відродження корінного Криму в культурі, мові та історичній пам'яті.
  • Виправлення катастрофи: окупаційна демографічна політика, пропаганда та погіршення стану довкілля.

У Форумі візьмуть участь відомі науковці та експерти, що представлятимуть провідні українські та закордонні університети. Їхні дискусії будуть зафіксовані в підсумкових документах Форуму.

Окремо буде проведено конкурс есеїв для студентів на теми панельних дискусій Форуму. Автори найкращих робіт будуть запрошені виступити на студентській частині Форуму 29 вересня.