Доктор економічних наук,професор, кафедри світового господарства та професора міжнародних економічних відносин Філіпенко Антон Сергійович проходив стажування в Інституті «Східна Європа» Вільного університету Берліна.
3.10.21 - 30.12.21  Д.е.н., професор, кафедри світового господарства та професора міжнародних економічних відносин Філіпенко Антон Сергійович проходив стажування в Інституті «Східна Європа» Вільного університету Берліна. У рамках стажування були прочитані 2 лекції та проведені консультації.

Крім того, між викладачами міждисциплінарним характером підготовки фахівців рівня магістра, приймають участь у підготовці першого навчального курсу та Інституту Східної Європи, відповідно до яких, зокрема, передбачено різні форми підвищення кваліфікації та навчання 1 викладача, 1 аспіранта та 4-х студентів.

За результатами навчання також осягнуто попередньої домовленості про створення в рамках центру «Сінтез» кластера під назвою «Германістика», де німецькою мовою стажування будуть проходити дослідження проблеми економіки, політики, історії, культури Німеччини, підвищення кваліфікації викладачів, навчання аспірантів і студентів.

Філіпенко Антон Сергійович також прийняв участь у симпозіумі, присвяченому 70-річному заснування Інституту Східної Європи та в інших наукових заходах.

За результатами стажування професора підготував і видав у видавництві Київського національного університету імені Тараса Шевченка навчальний посібник «Міжнародна політична економія».