Команда Інституту міжнародних відносин успішно виступила на міжнародних змаганнях з права СОТ у Чеській Республіці

Команда Інституту міжнародних відносин продовжує щорічну традицію, розпочату в 2005, і в цьому році знову взяла участь в змаганнях з міжнародного права, що входять до числа найпрестижніших в світі, - Судових дебатах з права СОТ (John H. Jackson Moot Court Competition).

Змагання проводяться під егідою Європейської асоціації студентів права (European Law Student Association) і в них беруть участь студенти з усього світу. У своєму зверненні Генеральний Директор СОТ Роберто Азеведо особисто заявив про свою підтримку цих змагань.

Вже дванадцятий раз команда, яка в 2005 році була першою в Україні командою з права СОТ, отримала право виступити у міжнародному раунді. Команда Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка в цьому році складалась з наступних студентів спеціальності міжнародне право (в алфавітному порядку): Дмитро Липкан, Олександр Луценко, Ростислав Сальков, Владислав Сердюк. Тренером команди є Дмитро Васильович Скринька, кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин.

Цього року міжнародний регіональний раунд відбувся 2-6 березня у м. Брно (Чехія). У міжнародному регіональному раунді разом з командою ІМВ взяли участь ще 14 команд, які представляли вищі навчальні заклади з різних країн Європи, зокрема, з Італії, Іспанії, Швейцарії, Греції, Угорщини.

В рамках підготовки до змагань студенти під керівництвом тренера досліджували актуальні питання міжнародного права та права СОТ, активно і творчо працювали над побудовою аргументації, наполегливо вдосконалювали навички ораторської майстерності. В результаті команда ІМВ продемонструвала глибоку і ґрунтовну підготовку, високий рівень ораторської майстерності, творчий та ретельний підхід до побудови юридичної аргументації.

Міжнародні судові дебати з права СОТ – це імітований судовий процес за участі команд, що представляють сторони позивача і відповідача у спорі перед арбітрами (експертами з права СОТ). Кожного року учасники і учасниці змагань аналізують нову справу, яка стосується широкого кола актуальних питань міжнародного права. Зокрема, в цьому році справа стосувалася таких питань як санітарне та технічне регулювання в сфері міжнародної торгівлі, співвідношення регіональних інтеграційних заходів із режимом найбільшого сприяння, значення наукових досліджень для здійснення регуляторної політики, тощо.

За правилами змагань, які проводяться виключно англійською мовою, кожна команда повинна підготувати письмові меморандуми від імені позивача та відповідача, в яких, у лаконічній формі, висловити юридичні аргументи для підтвердження своєї позиції. Після цього команда отримує право взяти участь в усних раундах змагання, що також проходять тільки англійською мовою. Команда ІМВ виступила в усних змаганнях від імені позивача, а також від імені відповідача.

Знання і вміння, набуті членами команди як при написанні меморандумів, так і під час підготовки до усної презентації на імітованому засіданні Групи експертів СОТ (WTO Panel), допоможуть у професійній орієнтації і дозволять набути унікальних і важливих переваг, які мають вирішальне значення для працевлаштування і подальшого професійного зростання.