25 листопада 2019 року Інститут міжнародних відносин відвідав Майкл Щур або, за документами, Вінтонів Роман Іванов

Під час зустрічі зі студентами пан Роман розповів про власний досвід журналістської діяльності та поділився веселими історіями із власного життя. Йшлося, однак, і про серйозні речі.

Але про все по порядку.????
Насамперед, журналіст поділився тим, як, на його думку, досягти чогось у професійній діяльності та у житті в цілому.
Далі була вікторина, у якій кілька студентів ІМВ мали нагоду позмагатися за звання найкращого знавця фактів про Майкла Щура.

А третьою і, мабуть, найцікавішою частиною стали питання студентів. Оцініть самі.????

- Чи самостійно ви придумали образ Майкла Щура?
- Так.

- Яким ресурсам довіряєте?
- Ніяким. Бажання знайти того, кому довіряємо у ЗМІ, - ознака небажання думати і аналізувати самостійно. А ідеальних медіа не існує, бо помиляються усі. Однак для мене важливим критерієм є вміння визнавати помилки, а це роблять лише деякі із них.

- Чи можна сьогодні бути україномовним і мати успішну кар'єру?
- Так. Однак я не вважаю за потрібне відкрито пропагувати використання української мови. Російська поширена у нашому суспільстві, бо усім так зручно: зокрема, є більше можливостей скачати піратську музику, книги, зображення... Як на мене, варто взагалі прибрати питання мови з публічної сфери, боротися не проти російської (чи будь-якої іншої), а за українську, скажімо так, у підпіллі.

- Як публічна людина, чи вважаєте себе «лідером думок»?
- Ні. Це чимала відповідальність, котра тисне і не завжди дозволяє говорити саме те, що думаєш.

- Але все ж ви є амбасадором руху HeForShe. Чому так?
- У мене самого донька, не хотів би, щоб вона виростала в умовах, де її вибір обмежений тільки через те, що вона жінка. Сподіваюся, що те, чим я займаюся, допоможе й іншим чоловікам переглянути своє сприйняття жінки.

- Чи пробували себе ще в чомусь, окрім журналістики?
- Так, навчався роботі з деревом. Під час служби в армії також зацікавився зброєю.

- ­Ваша програма доволі провокативна…
- Те, що ми показуємо, - це п’ять відсотків того, що вигадуємо. Ми себе насправді стримуємо.

- Яка роль медіа у суспільстві?
- Клей. Те, що тримає суспільство разом.

Дякуємо Майклу Щуру за цікаву зустріч!