Новини

11 листопада 2022 року в групі ІІ курсу магістратури відділення "Міжнародне право" відбулося заняття у форматі моделювання судового засідання в режимі відеоконференції
11 листопада 2022 року в групі ІІ курсу магістратури відділення "Міжнародне право", яка спеціалізується на міжнародному захисті прав людини, у рамках дисципліни "Захист прав мігрантів" відбулося заняття у форматі моделювання судового засідання в режимі відеоконференції.


Справу для розгляду запропонувала Олена Калашник, к.ю.н., адвокатка, старша юристка з питань міжнародного захисту БФ "Право на захист", членкиня Комітету з міжнародного права Національної асоціації адвокатів України. В основу кейсу лягла реальна життєва історія одного з клієнтів пані Олени, якому в Україні було відмовлено у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Студенти та студентки нашого Інституту мали можливість виступити в різних процесуальних "амплуа", а декому навіть довелося виконати декілька ролей, щоб замінити одногрупників і одногрупниць, які не змогли взяти участь в онлайн-занятті. 

 
Після завершення "судового процесу" Олена Калашник поділилася своїми позитивними враженнями від побаченого і почутого та розповіла, як на практиці розглядається та вирішується відповідна категорія справ. Вона також окремо зупинилася на юридичних проблемах, з якими, починаючи з 24 лютого 2022 року, стикаються біженці та шукачі захисту, які вирішили залишитися в Україні, незважаючи на небезпеки, пов'язані з нинішньою стадією російської збройної агресії. 

Організаційним забезпеченням проведення заняття займалася к. ю. н., доцентка кафедри міжнародного права ННІМВ Ольга Поєдинок.