Представниці (ВМГО ЄМУ) студентки Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка представили резолюцію про визнання геноциду, скоєного російською федерацією в Україні

20–21 травня 2022 року представниці Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Європейська Молодь України» (ВМГО ЄМУ) студентки Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (освітня програма спеціальності «Міжнародне право»Болкун РусланаДудко Олена та Оніщук Катерина представили резолюцію про визнання геноциду, скоєного російською федерацією в Україні на Конгресі загальноєвропейської організації LYMEC.

Резолюцію англійською мовою європейській спільноті репрезентувала Оніщук Катерина.

ВМГО ЄМУ є всеукраїнською молодіжною громадською організацією, яка покликана захищати права громадян України, задовольняти законні політичні, економічні, соціальні та творчі інтереси молоді, а також поширювати загальноєвропейські ліберальні цінності.

Європейська ліберальна молодьскорочено European Liberal Youth (LYMEC)є загальноєвропейською молодіжною організацією, яка прагне просувати ліберальні цінності в усьому ЄС як молодіжна організація Партії ALDE та її парламентської групи в Європейському парламенті (Renew Europe Group).

European Youth of Ukraine є повноправним членом LYMEC, тобто українська організація, заснована у 2007 році, має право голосу у виборчих процесах LYMEC, долучається до заходів та організовує власні.

Конгрес – масштабний захід, який обирає правління, заслуховує запропоновані членами резолюції, переглядає процедурні питання.

Конгресові передує робота в групах, написання резолюцій, обговорення правок до них. Резолюція в ідеалі крокує таким шляхом:

• авторська свідомість
  • колективна робота національної молодіжної неурядової організації
  • увага спільноти LYMEC, дебати щодо змісту
  • статус «рекомендовано» від робочих груп
  • голосування за порядок пріоритетності: з-поміж 20, 30 чи 50 резолюцій Конгрес обирає 5 нагальних/кращих/масштабних для першочергового розгляду (інші, на жаль, не звучать, і на цьому етапі закінчують шлях)
  • звучання на Конгресі
  • голосування спільноти «за»
  • мандри «на стіл» до Альянсу лібералів і демократів за Європу (АЛДЄ) – це нинішня ліберальна центристська фракція Європарламенту.
  • увага Європарламенту.

Такий шлях ідеї з голови студентів до Європарламенту.

Вражає. Резолюція авторства українок пройшла всі етапи, крім останніх двох (оскільки, наступні етапи реалізуються після Конгресу). Це індикатор якісної комунікації, роботи публічної дипломатії, ЗМІ, культурного фронту.

«Ми транслювали реальність і щиро вдячні за чуйність та 100% підтримкуБуло емоційно складно», поділилася Катерина.

«Для європейців війна в Україні стає, на жаль, звичним явищем. Не можна дозволити їм забути. Доки війна триває, треба, аби увага світу буда прикута до України. Якщо світова спільнота визнає дії російської федерації геноцидом, це матиме не лише символічне, а і юридичне значення у контексті МКС», вважає Олена.

Руслана додає: «Є державидля яких незрозумілочому весь світ так зосереджений на Україніа не на інших військових конфліктах або ж питання України не є першочерговимВизнання дій російської федерації геноцидом стане поворотним моментом для багатьох з нихАдже неможливо публічно вважати «дружньою» владуяка вчиняє геноцид».

Голова ВМГО ЄМУ коментує: «Важливість прийняття резолюції полягає у визнанні європейською політично активною молоддю злочинних дій російської армії на території України. Більшість організацій-членів LYMEC це молодіжні крила європейських партій. Це означає, що вони просуватимуть українську повістку дня закордоном та стимулюватимуть європейських політиків ухвалювати рішення про визнання російських звірств геноцидом українського народу».

Виголошення промовисповненої фактами злочинів окупантівщо становлять склад злочину геноцидуЧутливий контент 18+ супроводжено дисклеймером.

Акцентували, що геноцид має за собою особливий злочинний намір (mens rea) винищити національну групу як таку. Намір підтверджують перехоплені СБУ розмови, результати допитів військовополонених, перші судові вироки воєнним злочинцям, пости дружин окупантів у соцмережах.

Геноцид не залишиться непокараним, а резолюція молоді прямуватиме на стіл урядів європейських держав.