Академічна спільнота Інституту політичних наук та адміністрування Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні рішуче засуджує варварські ракетні удари, нанесені збройними силами російської федерації по цивільних об'єктах та мирному населенню українських міст. Такі дії є військовими злочинами, які підтверджують зневажливе ставлення агресора до норм міжнародного права.

Ми з болем та обуренням сприйняли звістку про бомбардування 10 жовтня 2022 року Києва та пошкодження навчальних і дослідницьких приміщень Київського національного університету імені Тараса Шевченка, давнього партнера нашого Інституту та Університету Марії Кюрі Склодовської.

З огляду на цю трагедію та війну, яку веде російська федерація проти України, а жертвами є університети, їхні академічні спільноти та інфраструктура, ми рішуче засуджуємо дії агресора та висловлюємо солідарність і підтримку для усієї академічної спільноти України, в тому числі для викладачів та студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Звертаємося до академічної спільноти Любліна, як міста східноєвропейських компетенцій, а також до академічної спільноти Польщі виразити солідарність та підтримати академічну спільноту України.

Професор, доктор хаб. Марек П'єтраш

Директор Інституту політичних наук та адміністрації UMCS