Директор Інституту міжнародних відносин Валерій Копійка взяв участь в урочистостях, присвячених святкуванню 54-го Дня АСЕАН

Офіційна церемонія, організована представниками дипломатичних установ держав-членів АСЕАН, акредитованих в Україні, розпочалася з виконання Гімну АСЕАН та Державного Гімну України.

Звернувшись до присутніх із вітальним словом, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні Й. В. Юдді Кріснанді підкреслив важливість України для держав-членів АСЕАН та необхідність поглиблення дво- та багатостороннього співробітництва сторін у майбутньому. Зокрема, пан Посол відзначив важливість створення та підготовки до відкриття в ІМВ Центру досліджень країн АСЕАН: «МЗС України, представники Інституту міжнародних відносин та особисто Валерій Копійка інтенсивно працюють над тим, щоб уже в вересні цього року Центр досліджень країн АСЕАН запрацював на повну потужність. Ми щиро сподіваємося на це».

Зі свого боку, Заступник Міністра закордонних справ України Євгеній Єнін наголосив на економічній, політичній та культурній важливості співпраці України та країн-учасниць АСЕАН. «Довга дорога починається з першого кроку, – відзначив він. – Для нас надзвичайно приємно і важливо надалі розширювати наше співробітництво й постійно охоплювати нові зрізи кооперації. Тож Центр досліджень країн АСЕАН стане черговим вагомим кроком на цьому шляху – черговим кроком у відносинах України та АСЕАН».

У ході заходу Валерій Копійка мав змогу обговорити деталі підготовки Центру досліджень країн АСЕАН до відкриття з директором департаменту країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону МЗС України Євгеном Пікаловим, Надзвичайним і Повноважним Послом Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні Й. В. Нгуєном Хоангом Тханем, Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Індонезія Й. В. Василем Гамяніним та представниками Посольства Малайзії в Україні.

Довідково: День АСЕАН щороку відзначається за ініціативою Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) 8 серпня. Саме 8 серпня 1967 року в м. Бангкок 5 країн Південно-Східної Азії – Індонезія, Малайзія, Сінгапур, Таїланд і Філіппіни – підписали Декларацію АСЕАН (більш відому як «Бангкокська декларація»). Сьогодні членами АСЕАН є 10 країн: Бруней-Даруссалам, В’єтнам, Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, М’янма, Сінгапур, Таїланд і Філіппіни. Статус спостерігача мають Папуа-Нова Гвінея і Східний Тимор. Організація створена для розвитку соціально-економічного та культурного співробітництва країн-членів, зміцнення миру і стабільності в регіоні.