Аналітик департаменту протидії інформаційним загрозам національній безпеці Центру протидії дезінформації при РНБО України Аліна Юрій провела лекцію для студентів освітньої програми «Міжнародні комунікації».

8 грудня 2022 року студенти 4 курсу ОП «Міжнародні комунікації» дізнались про маніпулятивні механізми у зарубіжних медіа від співробітниці Центру протидії дезінформації при РНБО України Аліни Юрій (випускниця ОП МК).

Пані Аліна зазначила, що зарубіжні медіа поширюють не відверто фейкові новини, а маніпулятивні повідомлення, співзвучні з російською пропагандою, що мають значний психологічний вплив на аудиторію.

Аліна Юрій приділила увагу таким технікам маніпулювання масовою свідомістю, як клікбейт, анонімний авторитет,  «труднощі перекладу» (викривлені цитування повідомлень зарубіжних медіа), рейтингування, зміщення акцентів.

Онлайн-зустріч організовано доцентом кафедри міжнародної інформації, к.політ.н. Оксаною Запорожець в рамках навчальної дисципліни «Інформаційні війни».