6 березня 2019 року до Інституту міжнародних відносин завітала директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова

Пані Барбора провела тренінг на тему: «Public Diplomacy – Concept of History». Лектор розглянула публічну дипломатію як важливий фактор зовнішньої політики держави. За допомогою цього механізму впливу формується міжнародний імідж держави . Завдяки прикладам Пані Барбори студенти змогли побачити наскільки ефективно можна застосовувати «м’яку силу» в міжнародних відносинах. Метою публічної дипломатії є просування інтересів своєї держави, налагодження відносин не тільки з урядом іноземної держави, а й з її громадськістю, інформування зовнішньої аудиторії про власну політику.

Щоб успішно представляти свою країну, треба знати елементи такого політичного інструменту:
• телевізійні та радіо передачі (наприклад, BBC, CNN);
• програми обміну (як Erasmus+);
• культурний обмін (на кшталт обміну виставками між музеями);
• популяризація відомих брендів країн (як-от Rolex, Apple).
Ми дуже вдячні Пані Барборі за її тренінг та з нетерпінням чекаємо його продовження.