Співробітництво між Міністерством закордонних справ України та Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
23 лютого 2021 року відбулась зустріч Державного секретаря МЗС України Олександра Сергійовича Банькова та директора Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Валерія Володимировича Копійки.

Під час зустрічі обговорювались основні положення Договору про співробітництво між Міністерством закордонних справ України та Інститутом міжнародних відносин, який було підписано 30 травня 2017 р. Були визначені пріоритетні напрями взаємодії з підготовки фахівців міжнародних відносин та зовнішньої політики та завдання, спрямовані на подальший розвиток співробітництва на сучасному етапі, з врахуванням нових особливих умов роботи як закладів вищої освіти, так і державних установ.

Акцентувалась увага на практичній підготовці майбутніх випускників-міжнародників, зокрема на організації та проходженні практики нашими студентами у структурних підрозділах Міністерства та закордонних дипломатичних установах України. Насамперед, студентами магістерських освітніх програм, таких як «Дипломатія і міжнародне співробітництво» та «Міжнародні відносини», в яких виробнича (переддипломна) практика є одним з освітніх компонентів і успішне її проходження є однією з умов присвоєння студентам професійної кваліфікації, відповідно: експерт з суспільно-політичних питань (дипломатія і міжнародне співробітництво) для ОП «Дипломатія і міжнародне співробітництво» та політолог-міжнародник – для ОП «Міжнародні відносини».

Домовились напрацювати механізм залучення в установленому порядку за результатами проходження практики, рекомендації Вченої ради Інституту та конкурсного відбору випускників для роботи в системі МЗС України.

У ході зустрічі піднімалось питання наповнення навчально-виховного процесу практичними знаннями, набуття студентами фахового досвіду від провідних спеціалістів-практиків. Державним секретарем було підтримано практику регулярного читання лекцій, проведення майстер-класів провідними українськими дипломатами - співробітниками центрального апарату МЗС, закордонних дипломатичних представництв України., започатковану ще у 2012 р., для студентів Інституту освітніх рівнів «бакалавр» та «магістр» освітніх програм: «Міжнародні відносини», «Міжнародне право», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародний бізнес», «Міжнародна інформація», «Міжнародне регіонознавство».

У продовження обговорення питань подальшого розвитку співробітництва між Міністерством закордонних справ України та Інститутом міжнародних відносин у галузі підготовки фахівців у сфері міжнародних відносин і зовнішньої політики, які було порушено під час зустрічі Державного секретаря МЗС України Олександра Сергійовича Банькова  та директора Інституту Валерія Володимировича Копійки у Міністерстві закордонних справ України,  26 лютого 2021 року в Інституті міжнародних відносин відбулась робоча зустріч завідувача кафедри міжнародних організацій та дипломатичної служби Віктора Михайловича Матвієнка та помічника Державного секретаря МЗС України Раміза Алієвича Рамазанова.

Під час зустрічі було обговорено алгоритм взаємодії з питання навчання, підготовки фахівців-міжнародників в умовах адаптивного карантину; продовження участі висококваліфікованих фахівців Міністерства в навчально-виховному процесі Інституту (читання лекцій, проведення майстер-класів) та залучення нових лекторів з числа дипломатів, зважаючи на постійну ротацію в Міністерстві.

Велику увагу було приділено питанню організації проходження виробничої (переддипломної) практики в Міністерстві закордонних справ України студентами, насамперед, освітніх магістерських програм: «Дипломатія і міжнародне співробітництво» (без відриву від навчання – впродовж п’ятнадцяти тижнів (два дні поспіль)), «Міжнародні відносини» (з відривом від навчання (впродовж шести тижнів)) та Інституту в цілому.

Заплановано продовжити організацію проходження студентами Інституту практики в консульствах та Постійних представництвах України при міжнародних організаціях за кордоном на договірній основі під час літніх канікул.