Новини

7 березня 2019 року в ІМВ відбувся тренінг Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко на тему: «Сучасна гендерна політика в Україні»

«Що таке «липка підлога» та «скляний підвал»?», «Чому сучасні держави активно розвивають гендерну політику?», «Як провести чітку лінію між біологічними та соціальними відмінностями чоловіків та жінок?», «Яка різниця між дискримінацією та нерівноправністю?» Ці та інші запитання, що стосуються гендерної політики, обговорювалися напередодні Міжнародного жіночого свята з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики, доктором юридичних наук, професоркою Катериною Левченко в стінах нашого Інституту.

Тренінг пані Катерини на тему «Сучасна гендерна політика в Україні» складався з 5-ти тематичних частин, яким передували теплі слова привітання, адресовані красивій та ніжній половині студентів Інституту міжнародних відносин. У першій частині тренінгу Катерина Левченко розкрила важливість гендерної політики та наголосила на її актуальності в сучасному суспільстві. «Прояви гендерної дискримінації в українському суспільстві» - такою була друга частина практичної лекції, де пані професор поділилася досвідом роботи у сфері гендерної політики, розповіла про прояви гендерної нетерпимості у вищих щаблях владних структур України, а також перерахувала способи, за допомогою яких можна побороти гендерну нерівність у нашому соціумі. Перейшовши з поля соціології у сферу юриспруденції, пані Катерина Левченко розповіла про міжнародні стандарти гендерної рівності та національне законодавство у сфері гендерної політики, які були третьою та четвертою тематичними частинами відповідно.

Варто зауважити, що впродовж всього тренінгу пані професор ставила питання, які перевіряли ерудованість наших студентів. Запитання «Яка різниця між правовим статусом та його реалізацією?» чи «Яка країна останньою в Європі дала право голосу жінкам?» не стали виключенням. Пані Катерина не обмежилася розглядом гендерної нерівності у політичній, юридичній та соціальній сфері; останню тематичну частину пані професорка перенесла в площину філології та присвятила її такому феномену в українській мові як «фемінітиви».

«Називайте все своїми іменами та будьте собою», - саме такі мотивуючі слова завершили цю корисну та інформативну зустріч.  

Автор Сергій Шемлій