Нещодавно у рамках дисципліни «Вступ до спеціальності» відбулася зустріч студентів 1 курсу спеціальності «Міжнародні комунікації» з ведучими телеканалу Еспресо TВ Василем Зимою та Сергієм Руденком

Гості розпочали зустріч із ретроспективи подій своїх студентських років,  професійними питання «витягували» аудиторію на діалог. Свою лекцію В. Зима та С. Руденко почали з питання, якою бачить Україну в майбутньому молодь, розглядаючи студентів як силу, що володіє найвищим потенціалом на шляху здійснення загальнодержавної мети. Відповідь була однозначна: суверенною та незалежною, з високим рівнем суспільного розвитку. Після короткого ознайомлення зі своєю діяльністю, журналісти відповіли на запитання студентів. (Одразу зауважимо, що їм це вдалося – студенти поставили понад два десятки запитань).

Студенти скористалися тим, що до них завітали люди зі значним професійним та життєвим досвідом. Тому і питання були глибокими та фахово орієнтованими. Зокрема, як зрозуміти, що ти обрав «свою» професію? Їхні рекомендації, як розвинути свій творчий потенціал, при цьому ілюстраціями були цікаві факти з власного професійного досвіду, подробиці журналістських розслідувань. Поділилися ведучі й новиною про те, що сайт Еспресо TВ розробляє власний алгоритм  розпізнавання фейкових новин.

Обидва лектори є не лише фахівцем в журналістській сфері, а й займаються літературною творчістю. У кожного з них є власний літературний доробок.

Тож під час зустрічі Василь Зима презентував нову книгу «Сільська любов та інші жахіття». Учасники домовилися, що ця книга наповнить інтелектуальну традицію студентів МК «Книга на канікули». А вже з наступного семестру її сюжети, наративи та герої стануть предметом розгляду у рамках навчальної дисципліни «теорія комунікації».

Поліна Смоляр (І МК)