5-6 листопада 2017 р. на базі Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Шевченка відбулися навчальні семінари-моделювання «SHAPING – NEIGHBORHOOD» («Нові грані сусідства»)

Інститут міжнародної освіти CIVIC (The CIVIC-Institute) спільно з інститутом міжнародних відносин  (The Institute for Foreign Cultural Relations, IFA) за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини продовжили проведення циклу семінарів та моделюючих ігор в Україні.

Семінари дали змогу ознайомитися з інтерактивними методами навчання, що використовуються у сфері європейської освіти та шляхом моделюючих тренінгів більш глибоко зрозуміти  сутність організації європейських суспільно-політичних відносин.

«Нові грані сусідства» – це нещодавно розроблений семінар-моделювання на основі дидактичного підходу, який використовується в ході реалізації інтерактивних методів групових тренінгів, зокрема таких, як ігри-симуляції та симуляції-конференції. Майбутні орієнтири та бачення їх реалізації – основи формування майбутнього Європи, що стали інструментами успішного впровадження зовнішньої політики ЄС на міжнародному просторі. В ході участі у симуляції учасники мали  змогу ознайомитися та проаналізувати різноманітні аспекти сусідства, зокрема, оцінити шанси на тривале залучення прикордонних країн та їх населення до розгляду передумов та предметних питань реалізації європейської політики сусідства. Під час симуляції учасники розглядали і усвідомлювали ці аспекти шляхом контраргументування; це ініціювало дискусію, присвячену характеристикам і цінностям життя на європейському континенті, близьку до реальності, а також допомагало побудувати стратегію вирішення конфлікту інтересів в процесі більш тісного співробітництва з сусідніми країнами.

Тренінг показав альтернативи процесу прийняття рішень на європейському континенті, і продемонстрував важливість участі кожного представника суспільства у розвитку процесів європейської інтеграції в ході співпраці сусідніх країн з ЄС. Під час проведення симуляції, на основі інтерактивних методів засвоєння інформації та виконанні практичних завдань, учасники усвідомили, що забезпечення безпеки, стабільності та добробуту є ключовим моментом в розвитку сусідства.

Особлива подяка тренерам Александеру Бурці та Катерині Буяр за професійно проведені семінари, а також координатору проекту в Україні Юрію Вдовиченку за професійну і чудову організацію.