13 2019 квітня відбулися заняття в Школі молодого українського дипломата

Тривають заняття в Школі молодого українського дипломата Інституту міжнародних відносин КНУ ім.Т.Шевченка.

13 квітня перед слухачами Школи молодого українського дипломата виступили Надзвичайний і Повноважний Посол України Рилач Валерій Олександрович з лекцію "Із досвіду роботи в деяких країнах Європи, Близького Сходу та Африки" та д.е.н., професор, професор кафедри міжнародного бізнесу ІМВ КНУ ім.Т.Шевченка Вергун Володимир Антонович з лекцією "Економічна дипломатія як складова міжнародних відносин".

Зокрема, пан Посол заторкнув деякі питання формування української дипломатичної служби на початку 90-х років, після отримання Україною своєї незалежності, наголосив на особливостях роботи українських дипломатів у Франції, Російській Федерації, Лівані та Тунісі. У своєму виступі В. Рилач розповів про складні соціально-економічні та військово-політичні процеси в ряді країн Близького Сходу та Африки, у тому числі, пов'язаних з т.зв. "арабською весною", яка була започаткована в Тунісі.
Посол зробив наголос на важливій ролі українських дипломатів у захисті прав та інтересів фізичних і юридичних осіб України. У цьому контексті В. Рилач навів приклад досить професійних та результативних дій керованого ним Посольства України в Бейруті на початку 2002 р. по визволенню українських моряків судна " Принцеса Сара", які були захоплені сомалійськими піратами. Серед іншого, пан Посол поінформував також присутніх про досвід роботи на інформаційному та гуманітарному напрямку тощо.
В ході лекції професора В.Вергуна учні Школи дізнались, що економічна дипломатія є складовою сучасної системи міжнародних відносин і дипломатичної служби вцілому. Лектор акцентував увагу на напрямах роботи економічної дипломатії, зокрема, це торгівля (в.т.ч. її географія, структура, обсяги), міжнародна кредитно-фінансова допомога, інвестиційні питання, а також підтримка українських громадян, працюючих за кордоном. На окремих конкретних прикладах Володимир Антонович показав роботу дипломатів-економістів по залученню кредитно-фінансових ресурсів міжнародних організацій.

Школа дякує Валерію Олександровичу та Володимиру Антоновичу за цікаві та корисні для слухачів лекції!