Новини

29 травня 2019 року в ІМВ відбулася лекція доктора політичних наук Борділовської Олени Анатоліївни на тему «Індія та Пакистан: партнери, супротивники чи просто сусіди?»

Індія та Пакистан – феномен міжнародних відносин. У цих країн існує багато як спільних, так і відмінних рис. У складі Британської колонії сформувалося схоже історичне минуле, але вже приблизно 70 років після проголошення незалежності самостійні держави не можуть вирішити нагальні проблеми. Індія переважає Пакистан в більшості аспектах, а Пакистан – контрагент,  не розглядається як самостійний гравець на політичній арені. Навіть після Поділу 1947 року Індія насаджує ідею своєї неподільної держави, а Пакистан наголошує на існуванні Індо-Пакистанського континенту, який згадують лише в пакистанських джерелах. Також Олена Анатоліївна розповіла про презентацію своєї книги «Індія та Пакистан», яка відбудеться вже 7 червня 2019 року.

Але все ж таки надія на майбутнє поліпшення відносин залишається, адже Індію та Пакистан стримують ядерна зброя, молодь, яка не пам‘ятає спільного минулого, й необхідність миру та стабілізації.