Сучасна українська нація має значний потенціал до поширення української культури в світі, для комунікування за її посередництва зі світовою спільнотою.

Про це під час нещодавньої відкритої лекції в Інституті міжнародних відносин розповіла Заслужений працівник культури України, співачка, телеведуча, художниця, радник Міністра культури України Анжеліка Рудницька. Темою обговорення стала сучасна масова культура як інструмент міжцивілізаційної комунікації. Мова йшла як у вимірі теоретичному, так і з практичного погляду, адже сьогодні на Сході українські бійці захищають саме цивілізаційний вибір України. Нам не оминути згаданого С.Гантінгтоном «зіткнення цивілізацій», а отже комунікування.

«Наразі комунікація відіграє велику роль в становленні іміджу країни на міжнародній арені. Тут особлива роль покладається не лише на діячів культури, а й кожного громадянина, зацікавленого у поширенні національних здобутків. Українці є відкритими і щирими, більшість є патріотами своєї держави. Це дає гарне підґрунтя для реалізації ефективної комунікації з іншими націями, носіями інших культур», - підкреслила спікер.

За словами Анжеліки Рудницької, лише 10 відсотків українців можна віднести до креативного класу людей: до класу тих, які прагнуть жити заради творчості, а не заради грошей, які руйнують стереотипи та йдуть проти правил. Схоже, це так само підтверджується і щодо представників країн. Такі показники можуть свідчити про те, що світ поглинають маси, частиною яких стає пасивна і незацікавлена у саморозвитку особистість. Це несе загрозу діалогу між представниками інших культур.

Співачка висловила думку: серед багатьох гострих питань в нашій державі є ще й проблема, що ми часом у спілкуванні постаємо «як країна недолюблених людей». «Ми зневажаємо найважливіший засіб комунікації – нашу культуру, ми часто ще остерігаємося, чи то боїмося представити її уповні світові». За її словами, лише любов однієї людини до іншої може врятувати Україну від занепаду нашої нації.

«Перше завдання, яке має поставити перед собою людина – це визначити мету свого життя, цінності. Коли є заради чого жити, тоді починається справжнє життя», - стверджує Анжеліка Рудницька.

«Музика і пісня єднають людей, але не всі сучасні артисти їдуть на Схід для того, щоб підтримати бійців, які захищають нас від війни, у різноманітні табори та дитячі будинки для того, щоб подарувати радість малечі. Кожен знаходить свої причини: у когось немає часу, комусь бракує здоров’я, іншим просто це нецікаво. Сучасне телебачення нехтує волонтерством. Хоча воно має формувати думку суспільства, вести за собою, показувати приклад», - такий заклик пролунав у виступі діяча культури.

Лекція проводилась у форматі живого спілкування, студенти мали можливість поставити запитання спікерові та отримати на них ґрунтовні й змістові відповіді.

Текст: Дарина Чередник (1МК)

Фото: Альона Гордина (1МК)