9-10 жовтня в стінах ІМВ було проведене Інституційне моделювання НАТО.

Захід відбувся під керівництвом координатора директора по навчально-виховній роботі Андрущенко Світлани Вікторівни з ініціативи студентів інституту: Лежаніної Лоліти (2МК), Ковальчук Олени (2МЕВ), Ташакова Костянтина (2МБ) та Кіскіної Владислави (2МК).  Подія відбулася за підтримки Фонду Громадської Дипломатії, посольства Литовської республіки в Україні та Центру Інформації та Документації НАТО в Україні.

Модель НАТО – це симуляція роботи Північноатлантичної  ради НАТО, яка дозволила студентам ознайомитися з інформацією щодо діяльності даної організації, а також, вдосконалити дипломатичні, ораторські, лідерські навички та попрактикуватися з англійської мови в нестандартних умовах.

У рамках дводенного заходу, в перший день, були проведені лекції та презентації, що надали учасникам моделювання інформацію щодо роботи Північноатлантичної ради.

На захід були запрошені відомі особи – експерти з обговорюваної теми:

- Барбора Маранкова - Директор центру інформації та Документації НАТО;

- Тадас Вальоніс - Міністр-радник посольства Литовської Республіки в Україні;

- Вікторія Вдовиченко -  експерт-дослідник зовнішньої політики Італії;

- Віктор Пейчев - другий секретар Департаменту Європейського Союзу і НАТО в Міністерстві закордонних справ України;

- Мовчан Микола Петрович - заступник міністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції;

- Найчук Антон Антонович - директор Фонду Громадської Дипломатії.

В другий день, учасники моделювання, безпосередньо, мали змогу спробувати себе в ролі делегатів 29 держав-членів альянсу, та мали за мету прийти до консенсусу в вирішенні кризових ситуацій сьогодення. Основної темою засідання була мілітаризація Чорного моря.

Захід був організований для студентів ІМВ, а також для інших студентів київських та харківських університетів.

Автор тексту - Лежаніна Лоліта