Новини

Днями в Інституті міжнародних відносин відбувся фінал конкурсу «Народна дипломатія – ефективний інструмент міжнародних комунікацій»

Конкурс був організований ГО «Міжнародна дипломатична місія народної дипломатії "Синергія націй"» та завідувачем кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій відділення "Міжнародна інформація", доктором політичних наук, доцентом Даниленко Сергієм Івановичем.

Анастасія Голумбйовська, Віталій Іванов, Андрій Біловусяк, Тарас Струк та Поліна Смоляр – студенти 1 курсу спеціальності «міжнародні комунікації» – запропонували власні методи дослідження потенціалу народної дипломатії у вирішенні гострих міжнародних проблем сучасності. Під час захисту робіт було розглянуто низку успішних кейсів взаємодії інституцій народної дипломатії та урядових структур, актуальних українських та світових трендів у цій сфері, визначальну роль у них молоді, а також можливості створення власних проектів.

 

Пропонуємо до вашої уваги найцікавіші тези учасників конкурсу:

 

1. У XVI ст. теоретики запевняли, що першими дипломатами були янголи. Саме вони виконували обов’язки медіаторів між небом і землею. Людська подоба, янгольське серце, неземний розум – це можна вважати точним описом дипломата ХХІ ст.

2. Народна дипломатія ніяким чином не є прямими переговорами між двома сторонами, а протікає у формі обміну науковими досягненнями, культурного обміну та міжнародних спортивних змагань.

3. У світі постійних змін, динаміки, високих швидкостей ми забуваємо про такий вимір дипломатії, як емпатія. Невже дегуманізація і деструктивний характер людської взаємодії не важливіший за гонку озброєнь?

4. Не обов’язково лобіювати якісь ідеї, достатньо просто бути гідним представником свого народу. Наша задача – сформувати за кордоном образ українця освіченого, вихованого і готового до будь-яких змін.

5. Коли ти українець в Америці, то автоматично стаєш амбасадором України. Бо люди за твоєю поведінкою, за твоїм виглядом уявляють, якою є Україна загалом.

6. «Фейсбук зрівняв нас усіх»: у віртуальному світі громадянська позиція звичайної домогосподарки та дипломованого професіонала зрівнялись.

 

Отже, народна дипломатія – це не про «них». Це про нас із вами. Тут і зараз.

 

Христина Лозінська (1МК)