Новини

Команда Інституту міжнародних відносин КНУ успішно виступила на міжнародних змаганнях з права СОТ в Італії

Команда Інституту міжнародних відносин продовжує щорічну традицію, розпочату в 2005 році, і в цьому році знову взяла участь в змаганнях з міжнародного права, що входять до числа найпрестижніших в світі, - Судових дебатах з права СОТ (ELSA Moot Court Competition on WTO Law). 

Змагання проводяться під егідою Європейської асоціації студентів права (European Law Student Association) і в них беруть участь студенти з усього світу. У своєму зверненні Генеральний Директор СОТ Роберто Азеведо особисто заявив про свою підтримку цих змагань.

У десятий раз команда, яка в 2005 році була першою в Україні командою з права СОТ, отримала право виступити в міжнародному раунді і успішно в ньому виступила. Команда Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка в цьому році була представлена у складі студенток 1 та 2 курсу магістратури спеціальності міжнародне право (в алфавітному порядку): Ольга Крилова, Олена Михайлова, Емма Потапова, Анна Тутова. Тренером команди, як і у всі попередні роки, є Скринька Дмитро Васильович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин.

Цього року міжнародний регіональний раунд відбувся 28 лютого-4 березня в м. Неаполі (Італія), в приміщенні Неапольського університету імені Фрідріха II (Università degli Studi di Napoli Federico II). В міжнародному регіональному раунді разом з командою ІМВ взяли участь ще 14 команд, які представляли вищі навчальні заклади з різних країн Європи, зокрема, з Нідерландів, Швейцарії, Великої Британії, Бельгії, Італії, Франції, Туреччини. Саме змагаючись з командами зі Швейцарії (країни, де знаходиться штаб-квартира СОТ), команда ІМВ виступила на достойному рівні і гідно представила майбутніх українських юристів-міжнародників.

Суддівська колегія відзначила глибоку і ґрунтовну підготовку учасниць команди ІМВ, їхню ораторську майстерність, творчий але водночас професійний підхід до побудови юридичної аргументації.

Міжнародні судові дебати з права СОТ – це імітований судовий процес за участі команд, що представляють сторони позивача і відповідача у спорі перед арбітрами (експертами з права СОТ). Кожного року учасники і учасниці змагань аналізують нову справу, яка стосується широкого кола актуальних питань міжнародного права. Зокрема, в цьому році справа стосувалася таких питань як  норми права СОТ щодо оподаткування, фрагментація міжнародного права, деякі міжнародно-правові питання захисту навколишнього середовища і збереження культурних традицій, тощо.

За правилами змагань, які проводяться виключно англійською мовою, кожна команда повинна підготувати письмові меморандуми від імені позивача та відповідача, в яких, у лаконічній формі, висловити юридичні аргументи для підтвердження своєї позиції. Після цього команда отримує право взяти участь в усних раундах змагання, що також проходять тільки англійською мовою.

В рамках підготовки до змагань студенти під керівництвом тренера опановували актуальні питання міжнародного права та права СОТ, активно працювали над відпрацюванням аргументації, вдосконалювали навички ораторської майстерності.  

Знання і вміння, набуті членами команди як при написання меморандумів, так і під час підготовки до усної презентації на імітованому засіданні Групи експертів СОТ (WTO Panel), допоможуть у професійній орієнтації і дозволять набути унікальних переваг, які, як показує практика, матимуть вирішальне значення для працевлаштуванні і подальшого професійного зростання.

Прес-центр ІМВ