На початку липня у місті Астана (Казахстан), відбувся заключний етап молодіжного конкурсу інновацій, присвячений майбутньому енергетики та розвитку стійкої інфраструктури

Змагання вже вдесяте організовує Фуданський Університет (Шанхай, КНР) і за ці роки у ньому взяли участь понад тисячу молодих науковців з 127 університетів і установ світу. Команди об'єднує спільна тема – сталий розвиток та ідеї молоді щодо розбудови глобального управління.

Для участі в цьогорічному конкурсі до столиці Казахстану з'їхалися учасники з 30 країн світу, серед яких представниками України стали студенти Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анна Сурсаєва, Владислав Кушнір та Максим Карапетян.

У рамках конкурсу учасники презентували проекти, створені на першому, «домашньому», етапі, а згодом представляли концепти, розроблені «світовими» командами безпосередньо під час змагання на розгляд комісії, що складалася з експертів у різних галузях з усіх куточків світу. До складу журі від України ввійшов асистент кафедри міжнародних фінансів ІМВ Олександр Підчоса.

Варто зазначити високий рівень підготовки заходу, забезпечений організаторами, а саме Фуданським університетом, Університетом імені Назарбаєва, Міжнародним науковим комплексом у м. Астана, а також Шанхайським фондом суспільного добробуту Ронг Чанг.

Враженнями від конкурсу діляться представники України:

«Звичайно ж, варто згадати і про роботу у так званих «світових командах». Кожна команда, яка складалась із представників 7-8 країн, повинна була за добу підготувати та представити проект щодо цифрового вирішення проблеми енергетичної бідності. Завдання не з легких, враховуючи те, що усі учасники вивчають різні дисципліни та мають різні погляди на проблему. Але ж хіба цікаво, коли життя не кидає тобі жодних викликів? Після плідної та злагодженої роботи усі конкурсанти представили власні ідеї, кожна з яких поєднувала раціональність, здійсненність та інноваційність. Сподіваємось, що у майбутньому деякі з цих рішень привернуть увагу очільників країн і проблему енергетичного дефіциту буде подолано!»  – Владислав Кушнір.

«Останнього дня всі конкурсанти отримали можливість відвідати спеціалізовану міжнародну виставку «Expo 2017 Astana», а також долучилися до форуму за участі поважних гостей з Китаю та Казахстану. Далі всі мали вільний час для огляду павільйонів країн, експозиції яких представлені на виставці, котрих було набагато більше, ніж можливо відвідати за один день. Тема цьогорічного форуму – енергія майбутнього. Було представлено багато цікавих та інноваційних рішень у цій сфері, тож у всієї нашої команди залишилось безліч вражень від побаченого!» – Максим Карапетян.

«Перш за все, хочеться висловити свою безмежну подяку організаторам конкурсу, які доклали значних зусиль для проведення заходу на найвищому рівні. Уся наша команда залишилася в захваті від наукової і водночас дружньої атмосфери змагання, від членів журі та гостей заходу, які впродовж усіх конкурсних днів демонстрували свій професіоналізм та обізнаність у різних сферах, від учасників, яких об’єднали дух конкуренції, дружба, жага до знань та бажання змінити світ на краще, від усіх подій під час конкурсу, кожна з яких назавжди залишиться приємним спогадом, і, звісно ж, від Астани - столиці Казахстану, яка вразила нас своєю красою, сучасністю та особливим стилем. Хочеться, щоб і надалі цілеспрямовані й мотивовані представники молоді з різних куточків планети об’єднувалися для знаходження спільних рішень таких глобальних питань, адже саме за молоддю наше майбутнє!» – Анна Сурсаєва.

Прес-центр ІМВ