Новини

7 червня 2019 року в переддень завершення другого семестру студенти Інституту отримали можливість зустрітися з почесним консулом України в Республіці Сейшельські Острови, пані Мариною Морін-Аделін.

7 червня 2019 року в переддень завершення другого семестру студенти Інституту отримали можливість зустрітися з почесним консулом України в Республіці Сейшельські Острови, пані Мариною Морін-Аделін.

Вона прочитала лекцію, що стосувалася особливостей суспільно-політичного розвитку острівних країн, зокрема Сейшел. Ці острови, складаються з двох груп: «внутрішні», це великі гранітні острови, найбільший з яких острів Мае, та «зовнішні» коралові острови, що мають назву Zil Elwannyen Sesel.

 

Почесний консул відзначила, що населення островів не перевищує 100000 осіб, і це робить відбиток на особливості стосунків між ними. Зокрема сейшельці не схильні до конфліктів, намагаються не витрачати на це свої сили, також вони намагаються бути сумлінними, бо у замкненій невеликій спільноті це є важливим фактором згуртованості. При взаємодії з сейшельцями аби досягати своїх цілей українцям варто виявляти емпатію. Вони радо вислухають та зрозуміють того, хто переконає їх без зайвих емоцій та нервовості. В той же час, хоча зараз на Сейшелах мешкає вже третє покоління людей після здобуття незалежності в 1976 р. вони до сих пір закидають європейцям, що їх колоніальні рани не до кінця загоїлися. Тому, цей фактор також варто врахувати. Свого часу Сейшели були соціалістичною республікою на чолі з президентом Франсом-Альбером Рене, і навіть після переходу до ринкової економіки в 1993 р. в країні зберігається етатизм та наявність в населення широкого спектру соціальних державних гарантій.

 

Щодо вартості життя на Сейшелах, то оскільки острови значну частку продовольства імпортують ціни на їжу є доволі високими. Втім, рівень ВВП на островах є дуже високим: понад 30000$ на людину, тоді як в Україні це лише 9700$ на людину (2018 р.). Головними рушійними силами економіки є туризм, вилов океанічної риби та офшорний бізнес (зареєстровано понад 140000 компаній). Також перельоти на острови є доволі коштовними, хоча інколи можна купити квитки до України і назад в межах до 800$.

Щодо відносин між Україною та Сейшелами, то Марина Морін-Аделін відзначила, що в даний час мова йде або про елітний туристичний відпочинок, або про окремі інвестиційні проекти на островах. Українські бізнесмени зацікавлені в інвестиціях на Сейшелах, але проблемою є низький рівень знання англійської мови та дефіцит якісних бізнес-планів. В той же час Seychelles Investment Board або SIB (Seychelles Investment Board) розглядає проекти з бюджетами понад 500000$. Сейшельців цікавлять проекти в енергетичній сфері, зокрема ініціативи, що стосуються джерел відновлюваної енергії. Українська громада на Сейшелах включає до 100 осіб, при цьому на консульському обліку перебувають до 30 осіб. Вихідців з України на Сейшелах більше, ніж росіян, втім у столиці держави – місті Вікторія розташоване російське посольство, в якому працюють 20 осіб!

 

Раніше між СРСР та Сейшелами було наявне співробітництво у військовій та безпековій сферах. Але зараз на сейшельскому острові Ассампшен Індія планує побудувати військову базу для своїх ВМС. Проте місцеве населення дуже протестує проти цього. Загалом рівень демократії на островах є дуже високим, і тому в плані політичного розвитку та рівня політичної культури на Сейшелах вони являють собою позитивний приклад для України.

 

М.Морін-Аделін також зустрілася з заступником директора ІМВ С.В.Андрущенко (Світлана Андрущенко) та головою кафедри міжнародного регіонознавства М.С.Дорошко. Важливою темою є перспективи проходження практики студентами ІМВ на Сейшельських Островах в рамках співробітництва між Інститутом та МЗС України (Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine). Також в рамках проекту кафедри міжнародного регіонознавства ІМВ під назвою «Африканський семінар» з осені 2019 р. планується проведення регулярних зустрічей та Skype-конференцій студентів Інституту з українськими дипломатами, які працюють у країнах Африки.