Новости

Недавно кафедра международных медиакоммуникаций и коммуникативных технологий вместе со студенчеством организовала в ИМО скайп-конференцию с Чрезвычайным и Полномочным Послом Дмитрием Кулебой, Постоянным представителем Украины при Совете Европы

Предметом дискусії стала доповідь РЄ про стан в європейському та світовому інформаційному просторі - посилання

Студенти другого курсу спеціальності «Міжнародні комунікації»  провели аналіз доповіді щодо суті, викликів, рішень та майбутніх перспектив подолання інформаційного хаосу, дали свою оцінку та обговорили найгостріші питання зі знаним дипломатом, фахівцем зі стратегічних комунікацій, який серед перших зорганізував роботу МЗС України з протидії інформаційній агресії Росії.

Після презентації концептуальної класифікації інформаційного безладу, ризиків, які він за собою тягне, та підходів до вирішення такої проблеми, онлайн-гість поставив студентам два питання: «Чи погоджуєтеся ви з тезою про те, що багато інформації не буває?” та “Чи вірите ви в те, що проблема фейкових новин протягом 10 років буде вирішена?».

Студенти разом із Постійним представником України при Раді Європи прийшли до висновку, що багато інформації – не проблема, проблема – здатність управління цією інформацією, з чим ми як спеціалісти з комунікацій і маємо працювати. Щодо другого питання, то Посол прокоментував, що навіть табір спеціалістів, які займаються безпосередньо питанням фейкових новин, розділився на дві майже рівні частини за «ні» і «так». У своїй відповіді на це питання він закликав студентів зосередитися саме на освітньому підході до вирішення згаданої проблеми.

Під час дискусії було порушеноі ще чимало актуальних тем (стереотипізоване тлумачення «пропаганди», її позитивні аспекти, феномен WikiLeaks тощо).

Дискусія виявилася продуктивною та насиченою, аудиторія та сам Дмитро Кулеба залишилися задоволені та вирішили, що це не остання їх зустріч, адже ще багато проблем інформаційного простору потребують особливої уваги як досвідчених фахівців, так  і студентів-комунікативістів.

Автор Софія Мащенко (ІІ МК)